| Sclipirici a întrebat:

In noaptea de Inviere, ar fi fost normal sa merg la Biserica, insa prietena mea isi serbeaza ziua de nastere si trebuie sa mergem la restaurant. Nu mi se pare normal ce fac si in acelasi timp mi-e teama ca e Saptamana Mare, si mai e si seara de inviere.
Ce credeti? Voi ce faceti in acea noapte?

21 răspunsuri:
| ErrorFound a răspuns:

Ziua acelei persoane este una pe an.
La biserica poti sa mergi si a doua zi. Plus ca Domnul te iarta, nu? laughing
Tot el e de vina ca tipa s-a nascut in ziua aia. rolling on the floor
Si stii cum se zice, "I asked for a bike but i know god doesn't work that way, so i stole a bike and asked for forgiveness".

| Kalla a răspuns:

E important sa tii la prietena si sa stati impreuna dar gandeste-te ca lui Dumnezeu ii pasa la tine mai mult ca orice fata cj care ai stat si o sa stai. Duce-ti-va amandoi la biserica.Sarbatoriti cu Domnul.O sa mai fie cine la restaurant. Poate sa-si sarbatoreasca ziua de nastere ziua dupa inviere.

| Sclipirici explică (pentru Kalla):

Stiu, asta i-am spus si eu, dar a inchiriat deja un local, a comandat tort... deja s-a pregatit

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu crezi ca la greu o sa fie mos craciun al tau langa tine? sau ai prefera acea prietena? du-te la petrecere lasa pe dzeu tau sa se mai odihneasca si el, cal tampiti de tot

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

SIMPLU.Stau la Calculator şi mai găsesc Curiozităţi despre Univers, nu sunt atât de Indigen încât să mă închin unei entităţi inexistente.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer, as vrea sa astept ora aceea descult si flagelandu-ma ca un calugar din sevilia dar familia mea ma crede mai mult o pisica de care trebuie sa aiba grija decat o persoana, de aceea, nu o sa ma ia nimeni la inviere, dar e rost ca bucataria sa invie cu tot felul de mancare devreme ce nu am mancat tot anul si sunt palid si slab, incat aduc a piaza rea, ah da-mi un pumn, iar cand ma asez sa mananc dupa doua minute toata lumea se uita la mine si nu ma lasa sa imi termin nici macar primul pahar de gin pe care il beau ca sa ii pot suporta. alungare reciproca.

| anonim_4396 a răspuns (pentru NOname):

Atatea pisici. imi vine sa lesin
sunt cea mai frumoasa pisica. am asteptat dintotdeauna momentul asta

| anonim_4396 a răspuns (pentru NOname):

Oh noname daca ai sti tocmai mi-au administrat ceva indescriptibil, schizandra, sirop de bebelusi, goji si tinctura de licurici, dupa care o lingurita cu laptisor de matca
acum salivez indeajuns cat sa umplu doua vase de lacrimi
''asta o sa iti prelungeasca viata macar cu un an!''
whoa! urina de motan cu vitamine gen flinstone

| NOname a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai tăi fac experimente pe tine? : ))

| anonim_4396 a răspuns (pentru NOname):

Da. as vrea sa ma fi nascut in secolul 19 unde daca tuseam si sufeream de oftica eram dandy
a spus ceva gen marguerite duras, cateodata ploua in lume. uneori am senzatia de paradis pierdut

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ah si inca ceva. facusem 18 anul asta si nu am avut pe nimeni la ziua mea, nu stiu de ce, am fost trist ca nu am abilitati sociale si totodata trist ca nu am abilitati. atunci am mancat atatia castraveti pana m-am imbolnavit. era impresia generala ca noi suntem generati de miscarile lui satan si singurul lucru bun era ca eram mai aproape cu un an de mormant. aveam cred, prieteni crestini, genul cu care te intalnesti fara sa vrei stand pe banca la biserica. nu au venit pur si simplu,,, de vineri''. nu stiu. am fost ca,, ultimul om de pe pamant te implora sa stai cu el ca sa stie ca exista si tu esti atat de crestin cat sa nu vii''
acum o saptamana cand am fost la o petrecere dupa cinci minute s-au stricat boxele si am plecat facand acelasi lucru...

| larapopa a răspuns:

Eu cu siguranta merg la Biserica, in nici un caz la o petrecere intr-un restaurant
Dupa mine este un pacat sa faci o petrecere in noaptea Invierii, fiind, dupa cum spui si Saptamana Mare.
Dar fiecare face ce vrea...

| Sclipirici explică (pentru larapopa):

Stiuu, asta fac de 3 ani de zile, sunt la Biserica in noaptea de Inviere, mi se pare normal sa merg la Biserica si sa fiu prezenta acolo.
E pacat daca as merge dupa ora 12? Stiu ca slujba se termina pe la 3...

| RexCuParuCret a răspuns (pentru Sclipirici):

Ce pacat vezi tu aici ca eu nu vad nici unul...
Pacatul mi se pare faptul ca toti spun Hristos a inviat dar multi nu stiu de ce si pentru cine a murit ca sa invie.
Deci nu vad care ar fi problema.

| Sclipirici explică (pentru RexCuParuCret):

Bine zis... Intr-adevar, dar stiu ca se spune ca nu e bine sa mergi la petreceri in seara Invierii, si cred si eu ca nu e bine, i-am spus, dar nu poate amana sau lasa pe alta zi pentru ca deja s-au facut pregatirile. Mie imi cam pare rau.
Multumesc frumos!

| RexCuParuCret a răspuns (pentru Sclipirici):

Sunt sigur ca o sa gasiti voi o cale sa le faceti pe amondoua.

| MateiP a răspuns:

Daca tu ai credinta in Domnul, El iti va ingadui sa te duci la ziua de nastere a prietenei tale. Numai sa nu faceti prostii, caci Domnul ti-a dat incuviintarea sa lipsesti de la Inviere.
Tie si prietenei tale va urez UN PASTE FERICIT, iar ei UN CALDUROS LA MULTI ANI!

| Sclipirici explică (pentru MateiP):

Va fi o petrecere... nu imi sta in fire sa fac lucruri pe care le poare face o persoana fara caracter. Multumesc! Paste fericit!

| YOOFlr a răspuns:

Du-te la Biserica si dupa te duci la ea...

| Sclipirici explică (pentru YOOFlr):

Petrecerea o sa inceapa in jur de ora 7... 8. Nu prea am cum.