|

In primul rand va salut.Am o prietena buna care, incepand de la varsta de 10 ani, sa creada ca Satana traieste in ea.Acum doua saptamani mi-a zis ca este nunta intre ea si Satana.Este posedata sau doar nebuna? PS:Isi arata partile intime cat poate de des chiar s-a desbracat odata in fata mai multor oameni!

40 Raportează Evaluează
40 răspunsuri:
| a răspuns:

Psihologii o asteapta cu bratele intine.

RăspundeRăspunde Raportează Evaluează
| a răspuns (pentru Inferno):

Psiholog nu cred, un psihiatru e potrivit pentru acest caz

| a răspuns:

De obicei acei bolnavi psihic sunt stapaniti de Shgshgdferwqwer, zeul imaginar negativ din povestea mea pentru idioti. Poate ma considerati tampit, dar exact asta a scris @Maxim96.

| a răspuns:

E nebuna, la ospiciu cu ea; caz inchis

| a răspuns:

Are probleme cu mintea. Are o personalitate slaba si a fost usor influentata de filmele la care s-a uitat. Stiu vreo trei filme cu acelasi subiect.

| a răspuns:

E clar ca e nebuna

| a răspuns:

Daca vreti sa intelegeti cum stau lucrurile, intrati aici http://www.adventist.ro/index/materiale-de-studiu/e-books.html si cititi cele 2 volume ale cartii "Minte Caracter şi Personalitate".

| a răspuns:

E o boala. Psihica, nu oricare.
Nevoia de a-ti arata partile intime si a te dezbraca in locuri publice sau in fata altor persoane se numeste exhibitionism, si e o deviatie sexuala si psihica.

"Exhibiționismul (din franceză exhibitionnisme, din latină exhibeo - a arăta, a face vizibil, a prezenta, + ism - sufix) este un tip de comportament uman ce constă în mania sau înclinarea de a etala, de a expune ostentativ, un impuls morbid de a se manifesta în public prin acte, atitudini sau gesturi indecente.

Din punct de vedere medical, exhibiționismul este unul din simptomele comportamentului sexual deviant,[1] încadrat în categoria hipersexualitate.

Din punct de vedere sexual, exhibiționismul este un tip de perversiune sexuală ce constă în expunerea în public a organelor sexuale, în scopul atragerii atenției" -- Wikipedia

Pacat. Nu e nici o posedare, este o boala.
Dzeu si satana sunt doua concepte adanc inradacinate in psihicul uman, in inconstient.
Practic, ele sunt piatra de temelie a credintei unei fiinte umane. Si pot fi impinse la suprafata si folosite ca si motive sau cauze, in cazul unei boli psihice.

Are nevoie de un psihiatru si chiar tratament. Spune-i familiei ei sa mearga cu ea la medic.

| a răspuns:

La medic trebuie sa mergeti!
Ca e serioasa problema.Ori e posedata, ori e bolnava psihic.De obicei acei bolnavi psihic sunt stapaniti de diavoli.

| a răspuns (pentru Maxim96):

"De obicei acei bolnavi psihic sunt stapaniti de diavoli."
Te contrazic. Cei bolnavi psihic nu sunt stapaniti de diavol. Vrei sa spui ca si cei cu trisomii/monosomii (aberatii cromozomale)sunt stapaniti? NU.
O persoana (rareori) sa fie posedata de diavol s-ar teme de Sfanta Cruce/agheazma etc... in timp ce bolnavul psihic NU.

| explică (pentru Exilee):

Mda am uitat sa spun ca urla cand aude muzici de biserci.My bad

| a răspuns (pentru Exilee):

Asta nu in toate cazurile.
Mie mi-a spus un duhovnic de la manastire despre cei care sunt bolnavi, dar si demonizati.Nu de acei care se nasc, dar acei care capata o boala poate si ca rezultatat al departarii de Dumnezeu si credinta!

| a răspuns (pentru LosSantos12):

Deci inseamna ca ea chiar e posedata. Imi pare rau de tine, dar cred ca sufletul ei e pierdut daca nu actioneaza cineva cat mai repede.

Si daca un duhovnic iti zice sa te arunci in cap de la 100 de metrii, tu il asculti? Crede-ma, astia nu au nici o pregatire in alt domeniu decat religie!

| a răspuns (pentru BlackSulphur):

Pentru ce as face?
Si el nu mi-ar spune asa ceva.El ne indrumeaza la Imparatia Cereasca!

Daca asa ar sta treaba toti crestini ar trebui sa inebuneasca ca sunt de depare de dmnezeu, acuma daca un copil din nastere e bonav mintal dumnezeu la pedepsit pentru ca parinti lui sau departat dar de copii care se nasc din parinti pocaiti sau preoti ce spui?

| a răspuns (pentru RAY):

Se-ntâmplă și la preoți pentru că "zestrea" de păcatele pe care o poartă copii poate fi mai veche, nu neaparat de la părinți ci, de la bunici, zice-se chiar până-n al 7 neam.

În al doilea rând se poate considera că Dumnezeu dă încercările celor care le pot duce, preoții nefiind printre cei care fug la avort dacă află că vor avea copil cu malformații.

| a răspuns (pentru RAY):

Nici sa nu indraznesti sa pui la indoiala planul divin (Stii cum este, toate planurile au problemele lor. Problema acestuia este ca nu exista)!

Si pe tine de ce te-a facut dumnezeu gay? dupa mintea ta tot o boala e. Erai departat de dumnezeu de la nastere sau bolnav? Da-ne de stire cand te "vindeci"

Apropo tu nu observi cati oameni si cate raspunsuri iti sunt notate cu nefolositor si eronat? asta ar trebui sa-ti spuna ceva. A da, si inca esti gay. Ai spus-o si tu nu mai e un secret, in plus chiar azi te uitai la un utilizator care avea niste poze de la sala si i-ai spus ca arata bine. Nu prea vad ca te "vindeci" prin credinta ta obsesiva. De altfel nu esti bolnav decat in capul tau, dar ratiunea si stiinta sunt oricum pentru tine lucrarile ghiavolesti nu?

| a răspuns (pentru AlexanderAdrian):

Dumnezeu e izbavitorul si salvatorul meu!

Stiinta si ratiunea nu are cum sa fie diavolesti caci Dumnezeu este intelepciunea si adevarul si de la El vine toata stiinta.
El a dat omului sa cunoasca si sa foloseaca stiinta spre buna lui folosinta, dar nu in scopuri rele etc.

Sure it is

A bun atunci esti constient ca stiinta si ratiunea si cercetarile au dovedit ca homosexualitatea nu e o boala, nu? sau partile care nu-ti convin sunt rele?

E o urmare a naturii pacatoase a omului, cred eu!

Animalele pot pacatui? (stiu ca am mai pus intrebarea asta la o intrebare de a ta, dar a fost stearsa si n-am mai putut citi raspunsul)

| a răspuns (pentru HueyFreeman):

Ele nu au ratiune ca si oamenii, au doar instinct.

| a răspuns:

Sunt doua locuri in care sa o duci:
1. Spitalul 9;
2. Bordel, daca tot este mandra de "partile ei".

| a răspuns:

Sa mearga la doctor.are probleme.am auzit si un calugar care lacrima spunand; imi canta ingeri in inima. tind sa-l cred fiindca mi s-a intamplat si mie.iar pe prietena ta ajut-o.are nevoie.

| a răspuns (pentru anonim_4396):

"tind sa-l cred fiindca mi s-a intamplat si mie " ce ti s-a intamplat?

| a răspuns (pentru lolium):

Sa-mi cante ingeri in inima.

| a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu prea te-as crede.

| a răspuns:

De mult ori nebunia constă în posedare. Orice e posibil, nu cunosc situația deci nu-mi pot exprima punctul de vedere. Pot fi ambele variante oricum.

| a răspuns:

E doar proastă.

| a răspuns:

În primul rând sper că nu ai scris la bagatelă.

În al doilea rând în astfel de cazuri e imperios consultul psihiatric, mai ales dacă simptomele persistă.

Au fost cazuri de oameni cu tulburări psihice, care s-au tratat atât cu medicamente cât și cu slujbe, Sf Maslu, Moliftele Sf Vasile cel Mare și starea lor s-a mai ameliorat.

Important e să nu se întrerupă vreo medicație dacă se ia.

| a răspuns:

Obsesia compulsivă de a se afișa nud, poate avea legătură cu vreo traumă, abuz sau expunere la indecențe la vârste fragede.

Despre Marlyin Monroe se zice că avea obsesia asta, nici ea nu a avut o copilărie liniștită.

Totuși nu e bine să judecăm sau să speculăm ceva.

Cel mai mult ai putea-o ajuta dacă te rogi pentru ea.

Așa cum există oameni care-și închină copii lui Dumnezeu există și vicleni care-și promit copii potrivnicului, prin diferite ritualuri.

Chestia e să nu dai în bănuieli sau speculații și să te rogi pentru ea, cât poți tu de mult.

| a răspuns:

Doamne ajută, s-ar putea să fie bolnava de vreo boală psihică, gen Schizofrenie Paranoidă dacă aude voci şi se dezbracă în public în acest caz ar trebui mers la medicul psihiatru pentru tratament dar şi la preoţi pentru a i se citi acele ierugii numite Lepădări de 7, 8 sau 10 ori aceste ierurgii trebuie să fie însoţite de post atat din partea celui suferind de duhul necurat cât şi din partea aparţinătorilor.

| a răspuns:

E nebuna sigur!laughing Satana nu se poate casatori laughing. Sa ne fereasca Dumnezeu de asa ceva!

| a răspuns:

Baubaulica are dreptate ii trebuie un doctor si unul bun dupa descrierea ta!

| a răspuns:

Spune-mi ce prieteni ai ca sa-ti spun cine esti.
Deci?