| anonim_4396 a întrebat:

In procente cat de siguri sunteti ca exista dumnezeu?

38 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Probabilitatea nu se exprimă în procente.
Probabilitatea este între zero și unu.
Unu este evenimentul sigur și zero este evenimentul care nu are loc.
Era mai bine să formulezi întrebarea așa, ca probabilitate de existență a lui Dumnezeu.

Dacă ai formulat întrebarea așa, îți voi răspunde în procente.
60-70% că există Dumnezeu!
30-40 % că nu există Dumnezeu!
80-90 % Dumnezeu nu se implică în viețile oamenilor.
90% Dumnezeu nu are nici o treabă, cu Biblia, și cu Dumnezeii bibliei creștinilor.

| shadovv a răspuns (pentru MMihai):

Care e diferenta intre aceste doua scrieri? Matematic vorbind 2/4 e acelasi lucru cu 1/2.

| cristi202 a răspuns:

101% ca exista.
De fapt, cred ca gresesc. Ma pot indoi de existenta mea, insa nu de a Lui!

| ramona30 a răspuns:

Pentru Dumnezeul Biblic nu dau nici 1% posibilitate.

| RAY a răspuns (pentru ramona30):

Pentru cel deist?

| ramona30 a răspuns (pentru RAY):

Maxim 5%

| Kaveri a răspuns (pentru ramona30):

Ia cauta tu pe google si sune-ne cati Dumnezei sunt si mecanica cuantica a lor.

| florinmarius20 a răspuns (pentru Kaveri):

Nu stie nimeni pe ce principii functioneaza, daca e vorba despre magie sau o stiinta avansata pe care nu o cunoastem.

| shadovv a răspuns:

Ontopic: 0%
Offtopic: De ce atomul de litiu? Cred ca e cel mai plictisitor element dintre toate...

| Archdaemon a răspuns:

0% sau mai bine spus sunt 99, 99% sigur ca NU exista.

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

∞ - ∞

| dracu14 a răspuns:

Sunt 100% sigur ca nu exista dumnezeu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

0%

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

100% sigur ca nu exista Iehova si alte copii fidele ale sale(Allah si Jah)

| IoanieCriminalul a răspuns:

0% sunt foarte convins ca nu exista.Dar tu?

| RAY a răspuns (pentru IoanieCriminalul):

Cred ca este imposibil ca din nimic sa apara vreun zeu si din nimic sa creeze totul, dar las o posibiitate intre 1 si 5 %, vineri mam intarnit cu ateii de la mine din oras a fost fain, cam toti ofereau o posibilitate

| sodobar a răspuns:

60%

| florinmarius20 a răspuns:

50%

| RAY a răspuns (pentru florinmarius20):

Deist sau teist?

| florinmarius20 a răspuns (pentru RAY):

Teist

| Kaveri a răspuns (pentru RAY):

Ce relevanta are pentru tine raspunsurile, ai de gand sa urmezi "turma"?

| florinmarius20 a răspuns (pentru RAY):

Sa fiu sincer sunt confuz, nu prea stiu ce sa cred.Mai repede cred in existenta mai multor zei, Dumnezei ca explicatie pentru diversitatea raselor si a speciilor si pentru diferentele vizibile.

| RAY a răspuns (pentru Kaveri):

Sunt doar curios

| RAY a răspuns (pentru florinmarius20):

Ma bucur ca nu esti ignorant si deschis la posibilitati, de ce sa exista doar unul si nu 2700 asa e

| RAY a răspuns (pentru florinmarius20):

Marius totusi isi recomand sa citesti teoria evolutiei sut sigur ca vei gasi multe raspunsuri macar incearca daca nu o intelegeti te voi ajuta

| Kaveri a răspuns (pentru RAY):

Tu esti doar observator iar curiozitatea tine de animal in general sa vada daca este prada in cazul asta subcostientul stie ca credinciosi sunt mai naivi iar scopul este aflarea slabiciunilor faci asta din instinct.
Raspunsurile nu sunt importante pentru tine ci pentru animalul gazda care acum se pare ca este pe pilot automat.

| RAY a răspuns (pentru Kaveri):

Esti amuzant

| AnnaMaria27 a răspuns:

100%! Nimeni si nimic nu va schimba asta!

| Kaveri a răspuns (pentru AnnaMaria27):

De ce esti asa hotarata, spune-mi ca sa pot fi si eu.

| AnnaMaria27 a răspuns (pentru Kaveri):

Sunt asa de hotarata, deoarece am avut multe piedici in viata in care cu ajutorul credintei in Dumnezeu am trecut peste si nu numai!
Dar dupa intrebarea ta, imi dau seama ca esti ateu si orice ti-as spune, ai lua in bataie de joc si nu ti-ar deschide ochii spre credinta si mantuire, deoarece tu esti cum s-ar spune o "oaie pierduta" ca toti ceilalti ce nu cred in puterea lui Dumnezeu! big grin

| AlexTeYubeste315 a răspuns:

Eu cred ca 40.85% exista Dumnezeu

| Kaveri a răspuns:

Ma abtin!

| RAY a răspuns (pentru Kaveri):

Ti frica ca te vede dumnezeu?

| Simona020 a răspuns:

100% Dumnezeu exista. Si daca sunteti atenti in jurul vostru o sa va dati seama de lucrurile astea. Cititi biblia si o sa aveti singuri raspunsulwinking

| Kaveri a răspuns (pentru Simona020):

Biblia nu este un raspuns la "Exista Dumnezeu?"!

| Simona020 a răspuns (pentru Kaveri):

Nu stiu cat de mult ai citit din biblie daca poti sa faci aceasta afirmatie. Biblia e primul lucru care te aproprie de dumnezeu si te face sa ii simti prezenta. Cuvantul lui dumnezeu in sine.
pacat ca lumea din ziua de azi considera biblia ca pe ceva scris de mana omului si atat. dar nu isi dau seama ce greseala enorma fac sad

| RealStella a răspuns:

100%.........Pacat de cei care nu cred si fac glume proaste pe astfel de intrebari!