| goodofwar09 a întrebat:

In Rai te poti intalni cu cei dragi adica cu mama tata? Si Altii? Cel mai bun raspuns ia funda!

15 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

In rai te vei intalni cu cei care au ajuns in acel loc.Depinde unde ne pregatim un loc inca de pe aici.Pentru aceasta trebuie sa Il primesti pe Domnul Isus ca mantuitor personal.

| RAY a răspuns (pentru EmaS):

Cu aia din iad nu?

| EmaS a răspuns (pentru RAY):

Ba da, cei cre ajung in iad,

| OOOLEOOO a răspuns:

Din cate am auzit in rai familia se reuneste asa cum a fost pe pamant, asta daca ajung toti acolo happy

| Toluk19 a răspuns:

Ioan Gabor ia vazut pe bunicii lui in rai uite ce interesant, bunicul lui a murit cind el avea 3 saptamani iar fratele lu bunicul lui a murit 15 ani inainte de a se naste el (Ioan Gabor) dar in rai a stiu ca ei sunt bunicii lui, acolo tot cunosti fiecare persoana! (Ioan Gabor)

| RAY a răspuns (pentru Toluk19):

Asta sunt basme omule tu crezi orice poveste care include ceva supranatural

| Toluk19 a răspuns (pentru RAY):

Basme? Bunelul meu tot a vazut basme in clipa mortii? Nu degeaba Ioan Gabor a spus > Cine asculta aceasta marturie si nu crede, va veti convinge in clipa mortii cine va veni dupa voi <
Tu crezi in teoria evolutiei? Arata tu o dovada clara?

| RAY a răspuns (pentru Toluk19):

Decat sami pierd timpul tine fara rost mai bine i explica la pisica mea

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns:

Sigur ca da eu ma voi intarni cu pisica mea neagra oare cum o recunosc? de multe ori nu o recunosc vie dar ca suflet, gandeste logic acolo sunt vreo 100 de miliarde de suflete in asteptare la judecata pana te judeca pe tine trece mult timp, apoi cautale din atatea persoane, dupa mine astea sunt vise o data mort numai exista viata de dupa, asta e ultima viata in scimb isi poti pretui parintii cat sunt in viata, fac pariu ca vei da funda cuiva care va spuna ca da te vei intarni din pacate noi oamenii iubim minciuna nu adevarul apoi spunem ca nu ne place mminciuna ce specie ipocrita mai bine ma nasteam porumbel, motan era mult mai bine

| martzian a răspuns:

Primul cu care te vei intalni acolo este Hristos, asta in ideea in care ai primit darul fara plata al mantuirii. Pe cruce, El i-a spus unuia dintre talhari: azi vei fi cu mine in rai...

| 1Mihai1 a răspuns:

DA! În Rai se întalnesc toţi care pe pămant au făcut tot posibilul (cu ajutorul lui Dumnezeu) să ajungă la El, adică în Rai. Numai bine!

| 1Mihai1 a răspuns (pentru 1Mihai1):

Toţi cei care* Pardon.

Răspuns utilizator avertizat
| JustDoIT11 a răspuns:

Bineinteles. in Rai iti va trece prin fata toata viata ta si te vei intalni cu cei dragi.