| TwoSlicesPizza a întrebat:

In saptamana mare e ok sa stai pe calculator?

9 răspunsuri:
| kar1GaNNN a răspuns:

Acuma depinde, eu zic ca daca stai la pc nu faci rau la nimeni.

| TwoSlicesPizza explică (pentru kar1GaNNN):

Pai sa o luam asa sunt multe care nu faci rau nimanui (cred), dar care sunt pacate. (de exemplu te uiti la... sau practici ceva daca ma intelegi happy )

| anonim_4396 a răspuns (pentru TwoSlicesPizza):

Da, e unul din păcatele capitale. Eu n-aș risca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Să săvârșesc un astfel de păcat în Săptămâna Mare.

| gratargratar a răspuns:

Depinde ce faci pe calculator. Daca stai sa te uiti la filme pornografice, atunci mai bine sa e pacat. Daca stai sa lucrezi, sa citesti, sa inveti nu e pacat. Nici jocurile nu sunt rele daca te joci cu masura, si daca te joci jocuri decente.

| gratargratar a răspuns:

Probabil ca avem, si o sa mai facem cu ajutorul lui Dumnezeu.
De cealalta parte, avem si 13, 335 case de pariuri si 9, 410 farmacii. Si ce-i cu asta? In capitalism alocarea resurselor se bazeaza pe cerere, nu invers.

| porcarumadalina a răspuns:

Dap.

| rabatam a răspuns:

Da

| Sima_Ioana_1991 a răspuns:

Nu este nici o problema,
Mai bine sa fii un om bun tot anul decat sa te perinzi pe la biserica cu o saptamana inainte de Pasti. Nu faci nimanui rau jucandu-te la calculator happy