| dragos9234 a întrebat:

In timp ce schimbam canalele pe TV,am remarcat intrebarea "Nicolaescu,ateu sau ecologis?"
Din cum este formulata intrebarea se poate subintelege(din punctul meu de vedere) ca, a fi ateu este ceva ceva rau.
Intrebarea me este urmatoarea:Este chiar atat de rau sa fii ateu? Este chiar atat de rau sa alegi sa gandesti catusi de putin?

Răspuns Câştigător
| casablanca40 a răspuns:

Majoritatea romanilor sunt prosti si ipocriti. Ne meritam locul codas, meritam salarile mici, meritam coruptia si nedreptatea, si toate astea pentru ca suntem PROSTI. Singurul mod de a imbunatatii traiul romanilor este educand generatiile urmatoare

18 răspunsuri:
| dragos9234 explică:

Intrebarile nu ""intrebarea'''.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Poti gandi cat vrei dar tu il tii pe NU in brate, vrei sa faci comparatie doar cu nimic,

| dragos9234 explică (pentru besleaganicolaecosmin):

Cand esti pe dinafara nu te baga.

| besleaganicolaecosmin a răspuns (pentru dragos9234):

Se cunoaste ca tot orizontul ti se reduce la un punct ( punctul tau de vedere) si nu accepti si alte opinii. Scuza-ma ca te-am deranjat!

| M25M a răspuns:

Ateismul la noi este privit negativ din cauza prejudecatilor si a etichetelor religioase pe care le primim(posedati de diavol, inselati de diavol), cam aceasta ar fi cauza.

| RAY a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=ebTVJB0rhSs

dragos e greu sa fi ateu, iubirea crestina se arata in toate modurile posibile

| Thunderstruck a răspuns:

M-am spart de ras cu intrebarea aiarolling on the floor. Probabil cel ce a scris-o habar n-are ce inseamna ateulaughing. Cred ca in conceptia lui, ateu inseamna opusul la ecologist, un om care polueaza mediulrolling on the floor).

| HueyFreeman a răspuns (pentru besleaganicolaecosmin):

Ce ironie.

| besleaganicolaecosmin a răspuns (pentru HueyFreeman):

In intrebare a formulat cu punctul de vedere

| dragos9234 explică (pentru besleaganicolaecosmin):

Nu te scuz!
Ce ai facut... ramane facut.

Poate ca nu tot orizontul meu se reduce la un singur punct de vedere.

Pur si simplu nu imi pasa de punctul tau de vedere.

| besleaganicolaecosmin a răspuns (pentru dragos9234):

Eu am opinii nu puncte de vedere ca nu sunt miop, poti sa-ti dai funda la intrebarea ta ca sa te simti bine!

| dragos9234 explică (pentru besleaganicolaecosmin):

Esti genial!

Cand eram mic imi doream sa ajung ca tine.
Cand m-am facut mare am inteles ca daca as fi ca tinear insemna sa imi ratez viata.

Sper sa intelegi ceea ce am incercat sa transmit.

| besleaganicolaecosmin a răspuns (pentru dragos9234):

Sunt mai mare ca tine deci nu tine

| BeyondTheDarkSun a răspuns (pentru RAY):

E greu sa fi crestin,fiindca trebuie sa renunti la libera exprimare, sa saruti mana preotului, sa iti traiesti viata intr-o dezordine, fiindca stii ca acolo sus, ai un loc pastrat.Eu zic ca a fi ateu e mai simplu.

| RAY a răspuns (pentru BeyondTheDarkSun):

Eu m-am referit ca e greu pentru ca vei vi privit in mod rau,ca fiind numiit satanist,fara morala,posedat de dracu, diavol etc
da in mod clar logica, ratiunea te ajuta in viata sa fim seriosi uitate la oamenii pacaliti de vrajitoare, hoti etc daca erau mai logici, rationali era diferit

| Mădă0611 a răspuns:

Http://i.imgur.com/JMrwH.jpg
Ateii sunt posedati. Pentru indoctrinati exista 2 tabere, a lui dumnezeu si a lui satan, daca nu esti in prima, esti in a 2-a, si cum satan e raul raului, cei din tabara lui sunt cei mai pacatosi oameni. :)) Daca le zici celor care cred asa ca sunt retardati, se supara. E o vorba: "nu te insult, te descriu".
"If you could reason with religious people, there would be no religious people."

| Inferno a răspuns:

Nicolaescu,ateu sau extraterestru mutant venit din alta dimensiune cu coarne din fibra de carbon pe parte superioara a capului, ochi migdalati si saliva acida?
O intrebare similara in gradul de prostie cu intrebarea aceia.

| Chester1 a răspuns:

Asa sunt "crestinii" daca esti ateu esti vazut in ochii lor ca un om rau. Ce poate face controlul asta in masa...