| anonim_4396 a întrebat:

In vechiul testament scrie ca femeia ii va zdrobi capul sarpelui iar acesta ii va zdrobi ei calcaiul. Deci cine-i mai periculos, sarpele sau femeia?

14 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Identificarea Mântuitorului cu "sãmânta femeii" este - intr-un fel - o aluzie la nasterea lui Mesia din Fecioarã.

| DrunkenRat a răspuns:

Da, vai... e otravastraight face. Doamne feri sa atingi una in viata ta...

| Wehrmacht a răspuns:

rolling on the floor nu stiu de ce m-am gandit la un scenariu in care barbatul isi inseala nevastalaughing
Cica ala sarpele este Diavolullaughing
Si da, este mai periculoasa.

| Rapplex a răspuns:

Daca femeia e sora lui Ahile, atunci e de raulaughing. Bine, lasand glumele la o parte, cine loveste primul e mai puternic, deoarece sarpele dispune de venin.Sansele sun 50-50winking

| Rapplex a răspuns:

Daca stie aceasta tehnica, dar majoritatea oamenilor ar muri.

| AndyIQ a răspuns:

Femeia e mai periculoasa pentru sarpe.

| eliaclodia a răspuns:

Mai nou se culege, adica mulge, veninul si se fac medicamente. Te oferi?

| stejara2 a răspuns:

Femeia, caci este insasi Maica Domnului! Iar sarpele e diavolul invins!

| imale a răspuns:

Capul sarpelui a fost zdrobit la nasterea lui Isus (Isus s-a nascut din femeie), iar calcaiul femeii a fost zdrobit cand Isus s fost rastignit.

| anonim_4396 explică (pentru imale):

Nu cred ca e chiar asa. Nu sarpele l-a rastignit pe Isus, si ce treaba are Isus cu calcaiul femeii?

| Creiot a răspuns:

Cea mai periculoasa e femeia cu un sarpe in mana...

| alina58 a răspuns:

Niciodata nu trebuie sa subestimezi o femeie!

| ionuutzuu a răspuns:

Capul femeii ramane intact deci...

| anonim300 a răspuns:

Sarpele Deoare ce el este satan