| Zazen a întrebat:

Institutia bisericeasca iudeo-crestina, o mare inselatorie!? https://www.youtube.com/watch?v=Vx_OelQNOkQ&t=56s

8 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Eu îl iubesc pe Hristos, cei ce profită de alții în Numele Lui, vor da socoteală.

Răspuns utilizator avertizat
| ania a răspuns (pentru Ionut1492):

Uită-te în certificatul tău de naștere, buletin, toți inem evidența timpului scurs de când a trecut El pe planeta noastră. Chiar dacă se pare că au greșit calculele cu câțiva ani cei ce au stabilit anul 1, totuși El e refernța.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru ania):

Si poti dovedi existenta omului "Isus Hristos" fara sa faci vreo legatura la bibie (care, apropo, nu este carte de istorie)?

| ania a răspuns (pentru anonim_4396):

În a noua dintre întrebările mele am pus în discuție și am adus dovezile existente că Iisus Hristos e un personaj istoric și nu unul mitologic.

| Nitroblast a răspuns:

Ti-au luat astia de la Youtube banu' de pe cont si iar postezi tampenii care le repeti de n ori (in ciuda faptului ca nu mi-ai batut argumentele mele sau pe ale altora)? Off, si abia cand se facuse liniste...(relativ)

Răspuns utilizator avertizat