| LibertateDeGandire a întrebat:

Institutia numita biserica ortodoxa,nu inseamna credinta -TOTUL e un show cu popi ce se imbraca ca imparatii bizantini cu coroane,carje,tot felul de medalioane la gat, spoite cu aur si pietre scumpe 1? https://www.youtube.com/watch?v=34F7AAFfbqU

6 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Asa este.BOR a devenit o afacere, o fatarnicie, o falsa valoare.
Insa nu trebuie sa ne pierdem credinta in Iisus Hristos doar pentru asta. Dumnezeu e unul, nu conteaza ce fac preotii, Dumnezeu e important.Pana la urma preotii sunt oameni, poti si nu poti avea incredere in ei.Dar Dumnezeu conteaza.

| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Nimic nou sub Soare.

| Nonameagain a răspuns:

Nu confunda credinta cu practica bisericeasca.
Apropo, nu sint spoite cu aur, ci sint din aur pur.

| Nonameagain a răspuns:

Tu ti-ai schimbat des numele. Dar "intrebarile" tale nu sint decit o provocare a userilor, la adresa religiei. Mai bine te-ai linisti.

| LibertateDeGandire explică (pentru Nonameagain):

Tu crezi ca mi-e frica de un limbric ca tine, deoarece spui sa ma linistesc? Te inseli amarnic! ADEVARUL ESTE DUMNEZEUL OMULUI LIBER!

| Nonameagain a răspuns (pentru LibertateDeGandire):

1. nu te-am amenintat.
2. te contrazici singur. Ti-am mai spus: una este religia, si alta e prectica preotilor.
3. daca vrei sa te certi pe aceasta tema, mergi mai bine pe site-urile facultatilor de teologie. Acolo ai cu cine discuta.
4. limbajul folosit de tine arata ce fel de om de nimic esti.