| Pantera2012 a întrebat:

Intr-o lume unde am invatat ca Dumnezeu = Bun, Satana = Rau. Nici nu se punea problema sa ai alta religie. Sunt unele lucruri care sunt facute tocmai pentru a nu fi vazute. Un lucru nevazut e mai putin iritant decat unul vazut. De aici trageti fiecare ce concluzie vreti.
Multi Satanisti au o furie, o ura pentru Dumnezeu, pentru lumea imperfecta care a creat-o si pentru inegalitatea dintre oameni. O noua viziune sau un alt concept despre viata este acela ca noi suntem niste cobai ai lui Dumnezeu pe care ne testeaza.
III. Satana o sa vina!
Conform Bibliei, apocalipsa va veni cand se vor intampla urmatoarele fenomene: Inundatii, cutremure, razboaie, ciuma si alte boli, etc. Toate acestea s-au intamplat. Deci apocalipsa trebuie sa vina. Inainte sa vina apocalipsa, toti oamenii vor purta numarul Satanei (666) daca vor dori sa cumpere sau sa vanda ceva, dupa cum reiese din Biblie:
Apocalipsa 13:16
Si-i sileste pe toti, pe cei mici si pe cei mari, si pe cei bogati si pe cei saraci, si pe cei slobozi si pe cei robi, ca sa-si puna semn pe mana lor cea dreapta sau pe frunte, incat nimeni sa nu poata cumpara sau a vinde, decat numai cel care are semnul, adica numarul fiarei, sau numarul numelui fiarei. Aici este intelepciunea. Cine are pricepere sa socoteasca numarul fiarei; caci este numar de om. Si numarul este sase sute saizeci si sase.
Si acest lucru s-a implinit. Uitati-va pe spatele unui produs la codul de bare. Doua linii formeaza o cifra. Daca observati, prima, cea din mijloc si ultima cifra (adica doua bari subtiri) sunt identice. Doua bari subtiri semnifica cifra 6. Prima cirfa: 6, cea din mijloc 6, iar ultima 6.
Problema se pune in felul urmator, de cine sa ne fie frica? Dumnezeu o sa distruga lumea, nu Satana! El o sa vina in apararea noastra pentru a il distruge pe Dumnezeu.

3 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Isus va veni pentru a-i duce pe ai Sai in rai, iar satan cu toti cei ce vor primi semnul fiarei vor fi aruncati in iazul de foc si pucioasa.Asa ca, intoarceti-va la Dumnezeu cat mai este timp!
Apoc.14:,,Apoi a urmat un alt înger, al treilea, şi a zis cu glas tare: „Dacă se închină cineva fiarei şi icoanei ei şi primeşte semnul ei pe frunte sau pe mână,

va bea şi el din vinul mâniei lui Dumnezeu, turnat neamestecat în paharul mâniei Lui; şi va fi chinuit în foc şi în pucioasă, înaintea sfinţilor îngeri şi înaintea Mielului.

| Arthur a răspuns:

Eşti noul guru TPU?

| Nippon a răspuns:

laughing.Se pare ca ai studiat ceva din Biblie.dar nu ai cerut si lumina, Dumnezeu e bun fata de copii sai, pe cei care sunt intr-adevar copii sai ii va lua inainte sa inceaca Necazul cel Mare. Satana nu iti vrea binele niciodata sub nici o forma sau scop. Dumnezeu e dragostea, la el vei gasi ajutor, si in plus "Nu va ingrijorati de vremurile viitoare.". dar frica de Domnul este buna. foarte buna, dar nu o frica ingrozita. o frica de a face rau. se refera la frica de a face rau ^_^. daca ti-am fost de ajutor. Pace!