| Railean_Abel_2001 a întrebat:

ÎNTREBARE DOAR PENTRU PENTICOSTALI

As vrea să primesc duhul sfant dar parca ma retine ceva...
Trebuie neaparat sa ma marturisesc de pacatul care continui sa-l fac?
Pentru ca ar fi destul de jenant sa marturisesc pacatele mele cuiva.

INTREBAREA MEA ESTE:

Daca m-as lasa de pacatul acesta si nu las mai face ar trebui sa ma m-ai marturisesc?

VAROG SERIOZITATE!

2 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Pacatul respectiv l-a facut si pastorul, si toti barbatii din congregatie, precum si sase din zece surori; este un pacat pe care nu ai cum sa nu il faci, asa ca nu este pacat, de fapt. Cine iti spune ca o necesitate naturala este un pacat te manipuleaza la greu; naturalia non sunt turpia.

| 6684464 a răspuns:

Ca sa intelegi, PACATUL este orice aduce dezonoare Lui Dumnezeu, orice intristeaza un apropiat si orice iti ataca sanatatea.
Daca tu faci pacate sau un pacat continuu, tu nu esti mantuit iar asta este grav.
NU trebuie sa marturisesti pacate nimanui, numai Lui Dumnezeu DUPA ce ti-ai dat seama cat de grav este si-ti PARE RAU ca l-ai facut.

Din nou, iesi din biserica aia! Vezi celalalt raspuns.