| CinevaAnonimă a întrebat:

Intrebare doar sin curiozitate:
Ce e de facut daca iti moare duhovnicul? Adica, daca ai un duhovnic nu trebuie sa te spovedesti altuia fara a primi binecuvantarea acestuia. Dar daca acesta moare? Doar nu vei ramane nespovedit tot restul vietii.

10 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Unde scrie in biblie ca ai nevoie de asa ceva? ala e doar un om

| CinevaAnonimă explică (pentru RAY):

E vorba de Taina Spovedaniei care a fost transmisa de Sfintii Apostoli preotilot si episcopilor. Apostolii au ptimit acest har de la Dumnezeu.

| RAY a răspuns (pentru CinevaAnonimă):

Hai serios care apostol a transmis la vreun preot, da-mi un exemplu

| CinevaAnonimă explică (pentru RAY):

Iisus a dat harul de a ierta apostolilor. Ei toti(din cate stiu) au transmis mai departe acest har.

| RAY a răspuns (pentru CinevaAnonimă):

Cand sa scris biblia apostoli lui iisus erau morti asa ca apostoli nu au transmis nimic, iar crestinimsul a luat fiinta mai tarziu

| CinevaAnonimă explică (pentru RAY):

Si ce daca erau morti? Asta nu inseamna ca ea nu este adevarata.

| RAY a răspuns (pentru CinevaAnonimă):

Doar iisus a putut ierta pe cineva atat, omul nu poate ierta pe nimeni

| Violleta2022 a răspuns:

Te muti la cel care i-a luat locul!

Răspuns utilizator avertizat