| Meme10Meme a întrebat:

Intrebare pentru atei* Care vi se pare cea mai idioata religie?

Răspuns Câştigător
| CIaudiu a răspuns:

Secta martorilor lui Iehova

Răspuns utilizator avertizat
| Meme10Meme explică (pentru OctavianDanielMaria):

Ai caini? rolling on the floor

Răspuns utilizator avertizat
| CIaudiu a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

M-as uita dar nu vreau sa fie o pierdere de timp. 2 ore sunt pretioase, nu trebuie irosite.

Răspuns utilizator avertizat
| CIaudiu a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Dar nici nu cred ca este un documentar special facut despre ei.

In fine... Uita-te la videoclip-urile de pe acest canal. Omul este un fost martor foarte activ si care a iesit din secta. A dat pe fata toate tampeniile lor. Efectiv o sa-ti creasca cu mult antipatia fata de ei cand o sa vezi cat sunt de sadici.
https://youtube.com/c/FlorinStanexJW

| Meme10Meme explică (pentru OctavianDanielMaria):

Dar de ce-ți zice iurii75 "varza"?

| iurii75 a răspuns (pentru Meme10Meme):

rolling on the floor
Pentru că judeca logic la fel de "bine" că și varza...

23 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| halogen001 a răspuns:

As zice ca toate din moment ce sunt povesti inventate care determina omul sa nu-si foloseasca ratiunea si sa faca lucruri inutile si daunatoare.

| Meme10Meme explică (pentru halogen001):

Dar daca ar fi sa alegi una, care ar fi?

| halogen001 a răspuns (pentru Meme10Meme):

Nu pot alege pentru ca nu le cunosc bine.

| Meme10Meme explică (pentru halogen001):

Eu as alege secta aia de acum 100 de ani care sacrificca oameni pentru a-l satisface pe Soare.

| chuckmanson a răspuns (pentru Meme10Meme):

Despre ce vorbești? Aztecii au dispărut acum 5 secolelaughinglaughing

| Meme10Meme explică (pentru chuckmanson):

Nu,era alta secta care venera soarele.

| chuckmanson a răspuns (pentru Meme10Meme):

Ai vreun nume? Singurele chestii care îmi vin în minte care seamănă cu ce zici sunt aztecii și o sectă hindusă care o venera pe zeița Kali și îi oferea sacrificii umane.

| Meme10Meme explică (pentru chuckmanson):

Nu ii mai știu numele dar știu ca secta asta a omorât vreo 1000 de oameni ca să ii sacrifice. Mai voiau sa omoare dar sora șefei sectei a murit e Titanic și na... Asta a fost secta.

| chuckmanson a răspuns:

Islamul de departe.

| serenityxx a răspuns:

Nimeni nu este ateu.

| Meme10Meme explică (pentru serenityxx):

Cum asa? Pai ce sunt daca nu sunt atei?

| serenityxx a răspuns (pentru Meme10Meme):

Sunt credincioși.

| Meme10Meme explică (pentru serenityxx):

Eu nu prea vad asta.