| CinevaAnonimă a întrebat:

Intrebare pentru atei: Ce asteptari aveti de la crestini? Cum credeti ca ar trebui sa fie?

Intrebare pentru crestini: Ce asteptari aveti de la un ateu? Cum credeti ca ar trebui sa fie?

10 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Eu as vrea ca si unii si altii sa-si aminteasca ca sunt... oameni.

| RAY a răspuns:

Hai sa nu fim ipocriti nu exista crestini mai ales romanii crestini, ce asteptari pot avea de la niste necunoscuti?

| T0T a răspuns:

Așteptarea mea de la toți oamenii este toleranța, degeaba ești ateu sau creștin dacă tu ai o gândire primitivă, lipsită de acceptare și toleranță față de niște opinii ce nu au baze clare, ce nu au fost demonstrate și care sunt departe de a le atinge într-o profunzime mai mare.

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Chiar nu poti sa-i accepti pe toti,, nu prea esti obligat sa-ti placa de toti, si tie ti se intampla sa fi 'discriminat' de altii si tot asa, si eu la fel si etc.
Toleranta este buna, dar cu limita, cat sa nu il lasi pe altul sa se urce in capul tau

| T0T a răspuns (pentru Drimmero):

Toleranța e bună și aici nu mă refer la toleranța pentru cei care încalcă legea sau anumite libertăți, m-ai înțeles greșit.

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Hai ca te tolerez,, diavolisorule, nu te panica.

| vocea a răspuns:

Sunt crestin, adica respect ideologia de crestin, dar nu sunt un crestin adevarat fiindca am pacatele mele, de la ateu nu am nici o asteptare fiindca este dreptul fiecaruia sa creada in ce vrea, atata timp cat nu da in cap sau nu face altceva nu e nici un deranj

| drutzix a răspuns:

Sa-si vada de treaba lui.
Valabil pentru ambele parti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce asteptari am eu ca ateu? Ca un religios sa nu se mai uite ca prostul la poarta 9 cand ii spun ca nu cred in Mos Craciun si alte inventii de genul. Atata timp cand nu imi baga pe gat credintele lui inapoiate, toate bune si frumoase.

| Iunix a răspuns:

Să gândească.