| SG1995 a întrebat:

Intrebare pentru ateii de pe site:
Sunteti anti-teisti? Ce parere aveti despre anti-teism?

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Sunt impotriva fanatismului religios, presupun ca si tu esti impotriva celor care se arunca in aer si omoara oameni nevinovati in numele religiei lor, aceste persoane fanatice pot oricand sa ucida in numele religiei lor, sunt impotriva indoctrinari a copiilor de mici, vezi documentarul Jesus Camp (2006), nu ma numesc anti-teist si anti-prostie,credinta bazata pe nimic, trebuie sa se treseasca cat mai multi la realitate in caz contrar tara asta va fi mereu ultima din UE,sunt persoane care cred in vraji,minuni,persoane pupa moaste,persoane extrem de credule,iar aceste persoane voteaza jigodi care ajung la putere,cei de la putere le plac oameni creduli,prosti fara ratiune sunt usor de controlat

ateismul nu este anti-teism doar lipsa teismului atat, personal consider ca fiecare are dreptul sa creada in ce vrea dar ceea ce crede sa nu duca la ceva rau, suferinta, durere, personal nu-mi plac persoanele extremiste care sunt anti ceva, sunt uni care sunt anti BOR mie unu mi egal sa faca biserici dar sa nu faca din banii mei si din donatile crestinilor

Răspuns utilizator avertizat
| WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Oamenii care fac acele lucruri, nu sunt crestini adevarati. Un crestin adevarat nu se uita la altii, nu judeca si ucide. Iisus Hristos iti interzice sa ucizi, El ne-a spus sa-i iubim pe dusmanii nostri chiar daca ne vor raul.

Răspuns utilizator avertizat
| Theodorovichi a răspuns (pentru DracuIa):

Steregoi mai du-te-n mata de handicapat.