| JuAl a întrebat:

Intrebare pentru Catolici... Ce părere aveti despre creatia evolutiva a iluniversului si a speciilor (printre care se numara si omul) prin care spune ca Dumnezeu a creat lumea pe baza unor legi evolutioniste care au determinat o schimbare (evolutie) a speciilor dintr-una intr-alta pana la formele actuale?

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Catolici cred in teoria evolutiei, catolici resping inteligent desigen, adica intervntie divina in evolutia vieti pe pamant inclusiv omul