| anonim_4396 a întrebat:

Intrebare pentru sectancti, noi cei care nu suntem sectancti suntem niste satanisti petru voi? suntem raul întruchipat pentru voi?

Răspuns Câştigător
| LupusDei1993 a răspuns:

Ei considera si alti sectancti satanisti ce sunt in contradictie cu dogma lor si zeul lor cre(s)tin imaginar personal din capusorul lor.

3 răspunsuri:
| Michael11 a răspuns:

Din cate stiu eu, in Romania, religiile crestine nu sunt secte. Sunt recunoscute oficial de statul roman. Despre Bivolaru si adeptii lui se spuneau ca sunt o secta. Poate mai sunt si altii de felul acesta. Cei care nu sunteti crestini, sunteti oameni la fel ca si ceilalti. Ati fost creati si voi de acelasi Dumnezeu. Nu sunteti raul intruchipat. Satana si demonii sunt cele mai rele fiinte din Univers.

| RAY a răspuns (pentru Michael11):

Asa considera biserica ortodoxa nu eu

| George3131 a răspuns:

Eh, fiecare cu nebunia lui...

În schimb, tu ești sex-simbolul meu preferat.