| Vlad_Trofin_1989 a întrebat:

Intrebare pentru sectari.Cum comentati faptul ca desri Pr.Cleopa Ilie avea doar cateva clase si era cioban,cand era vorba de confruntari cu pastorii vostri si era amenintata Ortodoxia era trimis in prima line intre zeci de pastori si predicatori si nici unul nu putea sa ii faca fata, cu tot cu limbile voastre cu tot? Cine vrea cateva dintre inregistrarile legate de acest subiect sa spuna...

7 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

"Părintele Cleopa (pe numele de mirean, Constantin) s-a născut într-o familie de țărani, fiind al cincilea copil din cei zece ai familiei lui Alexandru Ilie. Urmează cursurile școlii primare din satul natal, făcând apoi trei ani de ucenicie duhovnicească la schimonahul Paisie Olaru, pustnic în Schitul Cozancea".

| besleaganicolaecosmin a răspuns (pentru Hombre):

Asa si?

| Hombre a răspuns (pentru besleaganicolaecosmin):

Sa-i arat celui care a postat intrebarea ca parintele Cleopa nu a fost cioban bai oierule, vrei o capra?

| Vlad_Trofin_1989 explică (pentru Hombre):

A fost cioban...

| Vlad_Trofin_1989 explică (pentru Hombre):

Si intrebarea a fost pusa in favoarea parintelui da esti prea prost sa o intelegi.da vreau o capra ....ai prietena?

| martzian a răspuns:

"Cine vrea cateva dintre inregistrarile legate de acest subiect sa spuna..." - Eu vreau.