| Misfits a întrebat:

Intrebarea mea este ce trebuie sa fac pentru a deveni oficial fara religie (ateu) eu fiind crestin ortodox si de la cati ani pot face asta.

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ateu te poti declara oricand

9 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Singura data cand te intreaba oficial de cultul de care apartii este la recensamant si noteaza ce declari tu. In rest este interzisa orice discriminare pe motiv de religie, asa ca nu te intreaba.
Religia este ceva personal si intim, asa ca nu exista nimic oficial in a apartine de un anumit cult sau a nu apartine de nici unul, respectiv a fi ateu.

| RAY a răspuns:

Nimic,dar e ok sa spui ca esti ate la recesamant

| RAY a răspuns:

Ateu

suntserios
| suntserios a răspuns:

Si acum ce iti face religia oficiala? iti scrie in buletin sau?

| Misfits explică (pentru suntserios):

Din moment ce am pus o astfel de intrebare cred ca se poate deduce ca nu stiu nimic despre subiectul asta, pur si simplu am intrebat.
Ma gandeam ca exista ceva oficial unde ti se precizeaza religia, si ca nu pot azi sa ma declar crestin, maine budist, Islamic, etc

| Misfits explică (pentru suntserios):

E tot ce voiam sa stiu, mersi

| suntserios a răspuns (pentru Misfits):

Ateu te poti declara oricand

| TTFD a răspuns:

Majoritatea "ateilor convinsi" au auzit de pe net sau la TV ori radio teoria Darwinistilor, eu nu te judec dar intr-o zi vei da socoteala de "ateismul tau " eu consider ca ar trebui sa te gandesti de doua ori inainte de a face un astfel de lucru si sa cauti toate dovezile care atesta ca Dumnezeu exista, nu doar cele ce contesta! Uita-te la ambele fetele ale monedi, nu doar la una.

Răspuns utilizator avertizat