| benny7 a întrebat:

Învățăturile Bisericii Catolice se vor schimba în viitor?

Răspuns Câştigător
| mentholinks a răspuns:

Papa deja a spus ca nu exista iad.

12 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Papa, se INCHINA deja impreuna cu TOTI aliatii sai ANTIHRISTULUI.
https://www.youtube.com/watch?v=ksF-vKmxo3E
Deci deja s-au schimbat invataturile biserici Catolice.

| benny7 explică (pentru danut):

Ok chiar sunt curios să vad clipul'*

| benny7 explică (pentru danut):

Da s-au schimbat ai dreptate**

| danut a răspuns (pentru benny7):

Succes la vizionare.

| benny7 explică (pentru danut):

Ok=*

| mentholinks a răspuns:

Tu pui multe intrebari doar ca sa te afli in treaba. De unde püla mea sa stim noi ce se va intampla in viitor?

| benny7 explică (pentru mentholinks):

O informatie ceva poate mai schimbă si papa?

| benny7 explică (pentru mentholinks):

Asta e ceva-Vaticanul a negat?

| benny7 explică (pentru mentholinks):

Ok mulţumesc-După moarte, sufletele oamenilor care se căiesc sunt iertate de Dumnezeu şi I se alătură în contemplare, "însă sufletele acelora care nu se căiesc, şi care din acest motiv nu pot fi iertaţi, dispar*

| mentholinks a răspuns (pentru benny7):

Papa deja a spus ca nu exista iad.

| benny7 explică:

Iadul nu există - ceea ce există este dispariţia sufletelor păcătoase".

| StArLyLy31 a răspuns:

Depinde de ele.Eu sunt ortodoxa, habar n-am pentru ca eu zic (e doar o parere)ca religia catolica e cam stapana pe sine, si nu stiu daca scuza e neaparat faptul ca Dumnezeu le da increderea asta.Cunosc multi oameni catolici, si toti cei cunoscuti de mine considera ca Dumnezeu nu are sentimente, e doar creator, dar incapabil de sentimente.Bine,nu toti sunt asa, bineinteles!happy
zi buna!

| StArLyLy31 a răspuns:

Si nu stiu daca va fi cineva care sa le schimbe invataturile.