| mentholinks a întrebat:

Isus nu a avut cumva si el pacatul stramosesc? Doar l-a nascut o femeie.

11 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Nu a fost orice femeie.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nup.

| StrongHeart a răspuns:

Nu,IIsus a fost Dumnezeu in trup de om.

| Irinel15123532 a răspuns:

Nu.

| RAY a răspuns (pentru Irinel15123532):

Cum nu ma,doar asa putea ierta avand toate pacatele asupra lui, citeste ce a scris luther despre iisus, ca era cel mai mare hot, criminal, mincinos pentru ca avea toate pacatele asupra lui, cititi ma biblia

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De fapt, L-a născut o fecioară însărcinată prin Duhul Sfânt...și e Fiul Lui Dumnezeu întrupat, așadar nu avea păcatul strămoșesc.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

In fapt avea, toate pacatele lumi avea asupra lui, mai citeste biblia

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Le avea asupra Lui, dar erau ale noastre. El nu a făcut păcat, dar a plătit pentru a le noastre.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Asa e

| marinaru777 a răspuns:

L a nascut o fecioara aici e dilema nu? Aici e supranaturalul sa zicem asa.Cate fecioare mai nasc?

| LaFIX a răspuns:

Nu era o femeie normala, era un ecxtracterestru de pe jupiter, venit in recunoastere, si oameni sau prins ca isus era ext., si la rastignit, murind spanzurat saracul, de asta avea superputeri, un fel de supermen, adevarat