| Narfundo a întrebat:

Iti spun pe scurt ca te poti vindeca de orice boala prin sport, meditatie si dragoste.Nu ai nevoie de pastile!

Pastilele sunt luate de aia de batrani. care nu pot sa mai faca sport..nu au timp de meditatii...sau nu au suficienta minte"..si de dragoste nu mai vorbesc. Esti de acord cu farmaciile si toate prostiile acestea?

Răspuns Câştigător
| LegionarulRoman a răspuns:

Nu stiu ce zic prietenii tai.Multi medici fac medicina, si inghit orice galusca a profesorului, in loc sa se mai uite si in strainatate sa vada ca sunt micarti anti-vaccin. Cartea este srisa de un doctor.Dr. Christa Todea-Gross.

P.S: cartea are 423 de pagini,asa ca... nu cred ca o femeie care a avut probleme grave cu propriul sau copil caruia i-a administrat vaccinul si pe deasupra are ani de experienta ca medic de familie, ar avea motive sa abereze.

Cu privire la acest subiect, pana nu imi spui "Citesc cartea" sau "Cumpar cartea", citesti si i mi demonstrezi ca ai citit, inchid subiectul.

64 răspunsuri:
| uNNN1k0lL a răspuns:

Salut! Depinde sunt unele medicamnete care sunt chiar un remediu bun, iar unele care nuprea sunt şi de la unele medicamente poţi face alergie. Orcum nu sunt leacuri băbeşti pentru toate bolile, sau chiar dacă sunt unele sunt de durată, unele cateodată inutile, iar altele sunt in regulă!
Salut!

| Ichnat a răspuns:

Dap... dar nu prea merg daca nu crezi in ele happy Aceste tratamente sunt pentru cei mai spirituali happy

| RAY a răspuns:

Toate bolile au radacina in creier, de aia incerc sa imi tai radacinile din ele sa scap de boli, mental fara efort fizic mori, indiferent de varsta, efortul fizic, legumele, fructele =100 de ani desigur fara tigari, bautura, droguri etc

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Nu sunt de acord, dar e o necesitate.

| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Eu nu fac sport, dar nici pastile nu iau, indiferent de situatie.

| Zenit313 a răspuns:

Autosugestia este stimulata prin meditatie/rugaciune si are efecte benefice asupra organismului, chiar miraculoase dar depinde de caz si individ.

Daca esti asa increzator in tine, sa nu mai mergi la spital cand esti bolnav si prietena ta sa nu mai consume pastile anticonceptionale laughing

Am incredere in stiinta moderna 100%!

| ChemoshRDB a răspuns:

Da, deoarece sunt multe medicamente foarte necesare, de exemplu vindeca tu cancerul cu meditatie.
Am citit undeva cum ca daca am fi la un nivel mental mult mai ridicat am fi capabili de aproape orice, dar cum inca nu suntem ne sunt necesare medicamentele pentru a ne trata boliile. Intr-adevar, nu sunt mereu necesare.

| Mădă0611 a răspuns:

Nu de orice boala.

| Felys a răspuns:

Pana sa se descopere antibioticul se murea pe capate, era o epidemie de holera sau cine stie ce si scapa cine apuca, stai tu cu meditatia si rugaciunea ca daca da peste tine holera, sigur scapi, scapi de tot si de sport si de meditatie

| ghandi2013 a răspuns:

Mai putin ateii.

| chazz a răspuns:

Foarte bine zis mane! happy

| WR104 a răspuns:

Sportul, dragostea sau meditatia te mentin sanatos dar daca prin vr-un necaz dai de vr-o boala tot la medicamente apelezi pana la urma si oricum nu cred ca-i foarte recomandat sa alegi vara pe la vr-o plus 40 grade avand si tu tot 40 grade temperatura.
Numai bine!

| Narfundo explică (pentru Zenit313):

Nu are legatura

| Zenit313 a răspuns (pentru Narfundo):

Argumenteaza te rog happy

| adrianamara a răspuns:

In mare parte ai dreptate desi uneori mai avem nevoie si de farmacii!

| C0nstantin a răspuns:

Sa ma anunti cand o sa scapi de vreo hepatita, pneumonie sau vreo problema renala prin sport/meditatie sau dragoste.

| AllForOneAndOneForAll a răspuns:

In unele boli trebuie luate si meicamente

| OOOLEOOO a răspuns:

''ale naibi produse chimice, eu ma vindec cu marijuana''

| Miauti a răspuns:

Eu te cred!
Si eu pot sa vindec oameni de orice boala, daca imi sacrifica intre 1000-10000 de euro pe luna

| LegionarulRoman a răspuns (pentru Zenit313):

Http://www.librariaortodoxia.ro/......boala_3115 - o bomba in lumea medicinei

| LegionarulRoman a răspuns (pentru Felys):

Holera a disparut o data cu razboaile si imbunatatirea vietii.Nu antibioticele au vindecat-o.Pentru ciuma, lepra, holera nu s-a gasit tratamente.

| LegionarulRoman a răspuns (pentru ChemoshRDB):

Http://www.crestinortodox.ro/......69777.html

Sfantul Nectarie Taumaturgul-videcator de cancer
Daca nu crezi mergi intr-o excursie pe insula Eghina din Grecia.

| Zenit313 a răspuns (pentru LegionarulRoman):

Pana la 6 ani,copilul este protejat de anticorpii mamei si este normal sa raceasca,sa se imbolnaveasca pentru ca sistemul lui imunitar sa produca anticorpi si sa fie intarit prin practica.
Odata cu dezvoltarea igienei si schimbarea modului de viata, sistemul imunitar nu mai intalneste microbi in primii ani de viata sau dealungul vietii si nu mai poate sa produca anticorpi, este slabit, sau nu stie cum sa se comporte in cazul unei epidemii.
Sistemul imunitar este ca un sportiv:
Daca nu se antreneaza si nu face practica, devine slab si nu mai poate proteja organismul.
Vaccinurile au rolu de a provoca sistemul imunitar sa produca noi anticorpi sau il invata cum sa se comporte cu virusi noi sau stari avansate ale unei boli.

Vaccinurile salveaza milioane de vieti in fiecare zi.
La un numar atat de mare, este imposibil sa nu existe cazuri asemanatoare prezentate in aceasta carte.

Exista un risc de 20% atunci cand ne vaccinam.

Acum depinde contra ce si de ce, cand, unde, de cate ori si cu ce ne vaccinam.
Putem discuta si despre teoria conspiratiei care a ridicat intrebari provocatoare in legatura cu existenta mercurului si al metalelor grese in vaccinuri, ca au rolul de a ne provoca sau agrava boli pentru a scadea numarul populatiei si profitul firmelor farmaceutice happy

| LegionarulRoman a răspuns (pentru Zenit313):

Esti medic? Nu stiam. A fost o invitatia la a citi aceasta carte,chiar daca "costa bani". Nu vaccinurile salveaza,ci conditiile de viata.TBC,variola,holera,ciuma, lepra, tetanos, difteria, poliomelita aproape au disparut odata cu sfarsirea razboaielor si imbunatatirea traiului.Stiai ca virusul SIDA, a fost transmis prin vaccinul anti-polio la om?

De asemena poti cauta cartea : "Vaccinurile. Eroarea secolului 20" scrisa de un medic facez.

P.S:nu este nici o conspiratie; este normal ca farmaciile,spitalele sa promoveze vaccinurile (asta daca nu vor sa fie dati afara). Restul ce ai scris acolo zic si medicii din spitale care au interese, insa daca ai posibilitatea sa dai niste bani, sa comanzi cartea, si sa citesti, ai sa vezi atunci teoria conspiratiei!

| LegionarulRoman a răspuns (pentru LegionarulRoman):

Http://www.ortodoxiatinerilor.ro/......-boala.pdf

Aprope orice carte gasesti in PDF. :))

| Zenit313 a răspuns (pentru LegionarulRoman):

Nu sunt medic, dar am multi prieteni care sunt studenti la facultatea de medicina si vorbesc foarte mult cu ei in legatura cu acest gen de probleme happy
Virusul SIDA este un virus creat in laborator.
Exista vaccin pentru vindecarea cancerului, dar a fost interzis si sunt mult prea multe movite ca sa le insir.
Conditiile de viata PREVIN BOLILE, pentru ca traim in medii din ce in ce mai sterile!
Intr-un mediu curat, sistemul imunitar nu este solicitat si se "atrofiaza" din cauza lipsei de antrenament si practica.
Aici intervine rolul vaccinurilor happy

| ChemoshRDB a răspuns (pentru LegionarulRoman):

Ok...a crapat Sfantul Nectarie Taumaturgul, acum ce facem? ...Nu toti avem asemenea daruri.

| LegionarulRoman a răspuns (pentru Zenit313):

Pai mediul nu este curat. Spre exemplu, bolile copilariei.

Iti spun, CITESTE CARTEA. Ti-am dat si PDF. Viata noastra si aceai copii cu autism de la TV sau aia care mor de SDS ar fi evitate daca n-ar fi vaccinurile.

P.S; trageti cartea la imprimanta, sau o cumperi (ma gandesc ca totusi nu te plangi ca ai fi sarac).

| LegionarulRoman a răspuns (pentru ChemoshRDB):

Pai,nu ai pentru ca nu te-ai mantuit. Dar ca sa stii, Sfantul face in continuare minuni, deoarece Dumnezeu l-a binecuvantat cu acest dar si dupa moarte. Daca nu crezi, verifica.