| NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu a întrebat:

Iuda s-a spanzurat? Sau cum a murit?

Răspuns Câştigător
| Niku3 a răspuns:

Iuda, plin de remuşcări, a încercat să înapoieze banii, dar a fost refuzat, astfel încât i-a aruncat în templu. Apoi s-a spânzurat. Banii au fost folosiţi la cumpărarea unei bucăţi de pământ pentru înmormântarea străinilor (cf. Matei 27:3-10).

7 răspunsuri:
| Polaris a răspuns:

Și-a luat nouă identitate și s-a mutat în America de Sud, făcând trafic de metamfetamină în Chile. Și cred că știi ce se întâmplă când două gang-uri rivale se-ntâlnesc.

| doctorandus a răspuns:

Depinde de ce carte din Biblie citesti.

| Elvina a răspuns:

Da. S-a spanzurat.

| danay72 a răspuns:

S-a spanzurat de un copac iar creanga de care atarna s-a rupt si a cazut.Matei27:5

| DyNo a răspuns:

Iuda era cel mai bogat dintre toti apostolii. Deci pentru el era un chilipir 30 de arginti. De ce sa-l fi tradat tocmai el pe Iisus? E ca si cand ai spune ca Bill Gates isi vinde copilul pentru 100 de dolari.

| SmexyBoy a răspuns:

Dupa ce la tradat pe Domnul Isus Hristos.
Ia parut rau de lucrul acesta, a incercat sa remediezei, dar intr-un final, s-a spanzurat... si Iuda cred ca Iuda a fost mantuit.