| OctavianDanielMaria a întrebat:

Jesus a murit pentru pacatele oamenilor?

8 răspunsuri:
| Mayhem666 a răspuns:

Hmmm, pai a murit, dar stiu ca dupa 3 zile a inviat, deci inseamna ca a devenit zombie.
Nu stiu de tine, dar eu nu am incredere intr-un zombie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cica a murit pentru noi, dar de ce? Ca o ducem la fel de rau, stiinta este cea care ne face vietile mai bune. Daca exista Dzeu si Jesus trebuiau sa se ocupe spiritual atunci nu? Si de ce sa moara pentru noi? Ca doar nu s-a sinucis. L.a cautat armata nu știu cui sa.l omoare pentru ca incepea sa il urmeze oameni si putea fi un pericol pentru ei.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Din cate stiu, a fost prins, nu s-a predat. A tot fugit, s-a tot ascuns pana l.a dat unul in gat din gang-ul lui iar armata la prins din ordinul unui rege care se temea vazand ca il urmaresc cat mai multi oameni. Posibil s-a temut pentru ca omul ala ar fi capatat influenta destul de mare care ar fi putut.o indrepta impotriva regelui. Dar vad ca Biblia spune ca de fapt pentru noi a murit, desii a fugit si motivele reale sunt altele care au adus la moartea lui.

Răspuns utilizator avertizat
| badpanda a răspuns:

In cazul in care a existat, Iisus a murit din cauza faptelor sale.

| OniChan666 a răspuns:

A murit pentru ca asa a vrut tasu'.winking