| LupusDei1993 a întrebat:

Kellogs, firma adventistă producătoare de cereale susține drepturile homosexualilor.
E bine sau rău acest lucru?

După opinia mea extrem de nepopulară, aș spune că da.

8 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Firma e adventistă, cerealele produse de ei, nu, și nici opiniile lor.

| Nilsson a răspuns:

Compania Kellogg's a fost fondată de un adventist în anul 1906 dar în prezent a ajuns o corporație cu o cifră de afaceri anuală de vreo 13 miliarde de dolari, e listată la bursa din New York și asta înseamnă că orice poate cumpăra acțiuni.

E lesne de înțeles că nu mai are nicio treabă cu adventismul cum lași tu de înțeles în mod malițios.

În rest, faptul că marile corporații se implică în programul de propagandă LGBT nu e ceva nou, o facea și Coca-Cola la referendumul pentru familie de anul trecut.
Face parte din planul mai amplu al ocultei mondiale de a controla masele, nimic nu i-ar face mai fericiți decât să fie toți la fel de naivi ca tine.

| LupusDei1993 explică (pentru Nilsson):

"În rest, faptul că marile corporații se implică în programul de propagandă LGBT nu e ceva nou, o facea și Coca-Cola la referendumul pentru familie de anul trecut.
Face parte din planul mai amplu al ocultei mondiale de a controla masele, nimic nu i-ar face mai fericiți decât să fie toți la fel de naivi ca tine."

Ai probleme grave la mansardă, prietene. Recomand un control psihologic.

| Nilsson a răspuns (pentru LupusDei1993):

Sigur, poate îmi recomanzi tu un psiholog bun. Deși dacă a lucrat cu tine nu prea se vad rezultatele. happy

| LupusDei1993 explică (pentru Nilsson):

Am mers la unul secular, nu un dobitoc creștinopat.

| Nilsson a răspuns (pentru LupusDei1993):

Nu trebuie să te aprinzi așa, parcă ai avea ceva personal cu tot ce ține de creștinism.
Dacă susții că ești împotriva urii și a discriminării fii un exemplu și nu îi mai jigni pe cei care au alte credință față de tine.

| Slavitesti a răspuns:

Adventiștii sunt eretici! Ce bine să facă ei dacă sunt împotriva lui Dumnezeu! Ortodoxia e Dreapta Credinta de 2000 de ani

| LupusDei1993 explică (pentru Slavitesti):

Da, da, am mai auzit-o pe asta de multe ori. Asta nu inseamna ca e si adevarat.