| hloppp a întrebat:

La ce ora incepe duminica slujba la biserica?

Răspuns Câştigător
| Zurelin a răspuns:

...8:30-9:30? Sfanta Liturghie are 2 ore plus 1 de Utrenie deci de obicei de la 9 dimineata la 10 Utrenie si de la 10 la 12 Sfanta Liturghie

9 răspunsuri:
| costis a răspuns:

Depinde de biserica. Liturghia intre 8.30-9.30, utrenia pe la 7-7.30.

| besleaganicolaecosmin a răspuns (pentru costis):

Mai decaleaza-le cu o ora in plus, liturghia se termina pe la 11.00-12.00 in functie si de cat predica parintele de rand

| costis a răspuns (pentru besleaganicolaecosmin):

A intrebat cand incepe. La doua biserici din zona mea asa incepe, una 8.45, una 9.20. Sf Liturghie.

| besleaganicolaecosmin a răspuns (pentru costis):

Inseamna ca sunt boieri acolo, unde ma duc eu incepe normal la 8 -8 si1/4

| costis a răspuns (pentru besleaganicolaecosmin):

Nu, chiar nu-i boiereala, ca utrenia incepe la 7. Ca multi vin doar la Sf Liturghie e altceva.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

De obicei la ora 08.00 -08.30 la ortodocsi

| tudorvolcano a răspuns:

Depinde. Poate fi 4 dimineața la unele mănăstiri, în unele parohii poate fi la 7 dimineața, în altele la 8, am văzut și cazuri în care Utrenia începe la 9.
De preferință Liturghia să nu se facă după apusul soarelui. Și de obicei programul e disponibil la fiecare parohie, sau întrebați direct preotul.

| mikici a răspuns:

La noi la ora 10 dimineata