| Steregoi a întrebat:

La ce ratiune sa ne asteptam de la unii care cred ca însăși existenta noastră e doar o iluzie ce se afla doar in mintea noastră? La ce sa ne mai așteptam logic de la unii care in dorința de a nega existenta lui Dumnezeu si ordinea si armonia din univers au mers pana acolo încât au inventat teoria existentei mai multor universuri? La ce rațiune sa ne mai așteptam de la unii care cauta si chiar pretind ca prezinta așa zise dovezi ale inexistentei lui Dumnezeu?

4 răspunsuri:
| costis a răspuns:

De ce trebuie neaparat sa astepti ceva de la ei? Crestinismul este invitatie nu obligatie. Focalizarea trebuie sa fie asupra propriei schimbari.

Răspuns utilizator avertizat
| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Face incest cu propria-i mama, pentru a se putea naste. apoi ma invinuieste pe mine un popa homo ca as avea un pacat originar. Curat-murdar, Coane Spirache

| Iunix a răspuns:

Ce aşteptări să mai avem când lumea e plină de cre( ş)tini care pupă cadavre şi se târăsc pe coate în marşul prostiei? Ce speranțe să mai avem câbd unii cred că Pământul e plat şi că religia lor e singura corectă. Mi-e silă.