| danut a întrebat:

La cine se inchina catolicii (Maria, Buda, Hristos, Dumnezeu, Zeus, Satana, Confucius)?

49 răspunsuri:
| danut explică:

Si chiar nu este cineva pe aici care stie in mod real cui se inchina catolicii?

Răspuns utilizator avertizat
| danut explică (pentru RobertG101):

Din catehism, te cred, "oficial" sigur NU.

| danut explică:

Deoarece sunt probabil destui catolici care "CRED" in ce spun preotii sau chiar catehismul catolic va ofer OCAZIA de a vedea cateva minute dintr-o slujba din Capitala Catolicismului, Vaticanul, o slujba in prezenta Papei si a conducatorilor bisericii catolice care a fost prezentata de la Vatican. Puteti urmari acest mic clip si apoi sa vedem ce s-a inteles. https://www.youtube.com/watch?v=ksF-vKmxo3E

| benny7 a răspuns (pentru danut):

Dacă e doar acest clip e o falsă ficţiune, iar dacă mai ai incă unul e o posibilitate să cred?!

Răspuns utilizator avertizat
| benny7 a răspuns (pentru benny7):

Mai vreau dovezi*

| danut explică (pentru RobertG101):

Normal, Din Biblie STIM ca antihristul este Papa (666) dar si Satana care este ca toate fintele ceresti, duhuri (fluide) deci nu pot fi vazute DECAT cand vor ele. Va apare in curand.

| danut explică (pentru benny7):

A fost postat in trei ani diferiti de Vatican pe site-ul lor, de acolo a fost luat si tradus din latinaa in engleza msi apoi si in romana. Daca era fictiune sigur Vaticanul intervenea si era retras de Youtube deoarece au ALIANTA intre Vatican si Google, Youtube, Yahoo, etc. de cativa ani pentru controlul mesajelor de pe net. Tu nu urmaresti stirile? La ce va uitati voi pe net, la fete?

| benny7 a răspuns (pentru danut):

E chiar simplu.ok!
Dacă nu este ficţiune mai trebuie să fie asemenea clipuri cu ASTFEL DE INVĂŢĂTURI?

| danut explică (pentru benny7):

Care ar fi interesul? Unul este foarte de ajuns. La tribunal nu te pune sa repeti o declaratie, ajunge una, cum ar fi sa spuna judecatorul, vrei sa mai faci o declaratie ca una parca nu ajunge.

| benny7 a răspuns (pentru danut):

E documentar ok.
SI pe anul 2018 o dovadă sau un clip micuţ cu asemenea învăţătură? Pentru ce şi de ce sau oprit de frica cui?

| benny7 a răspuns (pentru danut):

UNUL ca nici unul deci e ficţiune.OK*

| danut explică (pentru benny7):

Luca 16,
27. Bogatul a zis: "Rogu-te dar, pãrinte Avraame, sã trimiti pe Lazãr în casa tatãlui meu;
28. cãci am cinci frati, si sã le adevereascã aceste lucruri, ca sã nu vinã si ei în acest loc de chin."
29. Avraam a rãspuns: "Au pe Moise si pe prooroci, sã asculte de ei."
30. "Nu, pãrinte Avraame", a zis el, "ci dacã se va duce la ei cineva din morti, se vor pocãi."
31. Si Avraam i-a rãspuns: "Dacã nu ascultã pe Moise si pe prooroci, NU VOR CREDE nici chiar dacã ar învia cineva din morti."

| benny7 a răspuns (pentru danut):

DA corect*

| danut explică (pentru benny7):

Atat a aratat Vaticanul, nu ajunge sau vrei filme de la Hollywood?

| RAY a răspuns (pentru danut):

Zi-mi si mie satana ce rau a facut? vs dumnezeul din vt care face de toate

| benny7 a răspuns (pentru danut):

De frica mea sau a ta! cine ar putea să-i oprească?
Nu ar fi un motiv de ce să nu continue cu astfel de învăţătură?

| RAY a răspuns (pentru RAY):

Omorati femei, barbati si copii.
Ezechiel 9:5-7~
5Iar celorlalti le -a zis, în auzul meu:,, Treceti dupa el în cetate, si loviti; ochiul vostru sa fie fara mila, si sa nu va îndurati!
6Ucideti, si nimiciti pe batrîni, pe tineri, pe fecioare, pe copii si pe femei; dar sa nu va atingeti de nici unul din ceice au semnul pe frunte! Începeti însa cu Locasul Meu cel sfînt!" Ei au început cu batrînii, cari erau înaintea Templului. 7Si El le -a zis:,, Spurcati casa, si umpleti curtile cu morti!… Iesiti…" Ei au iesit, si au început sa ucida în cetate.

| benny7 a răspuns (pentru danut):

Uite mai nou. realitatea Qué Significa Pronunciar el Nombre de Dios - Papa Franciscohttps://www.youtube.com/watch?v=oV0mw9r3bVE

| benny7 a răspuns (pentru danut):

Deci 2-3 clipuri aşa miculeţe...ok!
Pet 3:1;; 16 Dar, dacă nu te ascultă, mai ia cu tine unul sau doi inşi, pentru ca orice vorbă* să fie sprijinită pe mărturia a doi sau trei martori.

| danut explică (pentru RAY):

Primul rau facut a fost dorinta de lua locul lui Isus Hristos (Fiul) in adunarea Dumnezeilor, el O CREATURA de a lua locul uni CREATOR.
Apoi A MINTIT privind caracterul lui Dumnezeu INSELAND aproape 1/2 din numarul ingerilor.
A inselat pe EVA aducand MOARTEA pe planeta Pamant.
Dumnezeul din Vechiul Testament este ACELASI ca si cel din Noul Testament, evident ca nu ai inteles acest lucru.

| RAY a răspuns (pentru danut):

Acolo era un sarpe nu era satana da, iar restul sunt basme crestine

| danut explică (pentru benny7):

Imi pare rau dar nu inteleg ce spune iar asta nu exclude celalat clip ci il inatareste. Pentru mine Papa este unealta Dracului inaine de a vedea acel clip avand la baza cele spuse de Dumnezeu in Apocalipsa. Clipul acela A INTARIT ceea ce a spus Dumnezeu INAINTE de apritia Antihristului (Papei).

| danut explică (pentru benny7):

Pentru a AMAGI uni fraieri, multi fraieri, circa un miliard si sasesute de milioane de indivizi dar Dumnezeu nu-i va lasa in AMAGIRE si le prezinta REALITATEA prin Biblie, prin slujitorii Sai chiar si prin acel clip iar cine vrea cu Dumnezeu alege pe Dumnezeu si cine vrea cu Papa alge pe Dracu ca la ala se inchina Papa (dupa cum bine s-a vazut).

| danut explică (pentru RAY):

Era un lucru BUN pentru cei care urmau sa apara in lume deoarece s-ar fi eliminat RAUL dar evreii nu au facut asa si au aparut.uni ca. tine. laughing

| danut explică (pentru RAY):

Mai citeste Biblia ca poate era totusi Satana.

| RAY a răspuns (pentru danut):

Eliminarea raului? dumnezeu asta a creat totul,bine,rau,totul, satana nu poate fi rau, bun, e cum vrea sa fie iahve asa e, potrivit basmelor voastre

| RAY a răspuns (pentru danut):

Omule iahve la blestemat pe sarpe, sarpele nu era satana, satana abia daca apare in cateva versete in biblie dar dumnezeu ce face aia e de groaza, satana e un simplu slujitor atat

| danut explică (pentru RAY):

Apocalipsa 12,9. Si balaurul cel mare, SARPELE cel vechi, numit Diavolul si Satana, acela care însealã întreaga lume, a fost aruncat pe pãmânt; si împreunã cu el au fost aruncati si îngerii lui.
Ce greu este cu cititul, nu?

| RAY a răspuns (pentru danut):

Apocalipsa nu are nici o legatura cu dumnezeu, nu ma lua cu basme de astea

| danut explică (pentru RAY):

Ca asa spui tu, fi serios.

| RAY a răspuns (pentru danut):

Nu, ca asa spune dumnezeu = numai voi distruge niciodata pamantul

| benny7 a răspuns (pentru danut):

Porunca a noua spune: "Sa nu depui marturie mincinoasa impotriva semenului tau." Exod 20:16. In stravechiul sistem juridic ebraic era nevoie de doi sau trei martori_? mai un clipuleţ micut aşa ficţiune?

| benny7 a răspuns (pentru danut):

Nu judecaţi, ca să nu fiţi judecaţi. Căci cu ce judecată judecaţi veţi fi judecaţi; şi cu ce măsură măsuraţi vi se va măsura."
Mărturia ta să fie adevărată; vorbeşte-l de bine pe aproapele tău *

| danut explică (pentru benny7):

MÁRTOR, -Ă, martori, -e, s. m. și f. 1. Persoană care asistă sau a asistat la o întâmplare, la o discuție, la un eveniment etc. (și care poate relata sau atesta cum au decurs faptele)
Aici NU este nevoie de martor, SUNT CHIAR imaginile respective. La ce iti trebuie martor cand chiar tu ESTI martor, sau nu esti sigur pe ce vezi? Unde vezi tu marturia mincinoasa? Cine crezi tu ca ar avea resursele necesare sa produca un asa fals, Capela Sixtina, Papa si asa figuratie? Nici nu se pune problema. Nu te mai "zbuciuma" este real suta la suta,

| benny7 a răspuns (pentru danut):

Asta e se pierde realitatea doar cu un clipuleţ!
nu are rost să păcătuim!

| danut explică (pentru RAY):

Ai uitat completarea: "prin POTOP", acum vine prin FOC.

| RAY a răspuns (pentru danut):

De 2018 ani tot a venit si nimic, basme

| danut explică (pentru RAY):

Mai ai putin de asteptat, te anunt eu cand si cum.

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns:

Hristos

Răspuns utilizator avertizat
| mentholinks a răspuns:

Maria, Isus, sfinti. Cam in ordinea asta.

| AC4S4 a răspuns:

Dumnezeu

| Mircea08 a răspuns:

Mai mult la Maria

| DoctorWh0 a răspuns:

Dumnezeu și Hristos