| anonim_4396 a întrebat:

La crestini exista notiunea de,,iubire crestina", dar la satanisti exista cumva,, iubire satanica"? happy

10 răspunsuri:
| Maxim96 a răspuns:

La satanisti nu am auzit sa fie asa ceva. Oricum satan nu poate sa iubeasca, el numai uraste. Izvorul iubirii este Dumnezeu.

| Lizzu a răspuns:

laughing

| BlackSulphur a răspuns (pentru Maxim96):

Satan nu si-ar irosi iubirea pe tine.

| Maxim96 a răspuns (pentru BlackSulphur):

Satan nu poate sa iubeasca.

| BlackSulphur a răspuns (pentru Maxim96):

Prejudecatile astea!

| Maxim96 a răspuns (pentru BlackSulphur):

Dumnezeu poate sa iubesca, eu i-i simt dragostea Lui cea mare ca nici nu poate sa incapa in inima mea cea mica.

| iurii75 a răspuns:

Eu mă iubesc pe mine, mine iubește pe sine, sine iubește pe eu.

| RAY a răspuns:

Oficial in Romania nu exista satanisti, la crestini numai iubire nu e

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Sincer am vorbit cu un satanist roman, tipul avea 23 de ani si locuia in Spania

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da exista, uite:http://satanismul.blogspot.be/2013/07/dragostea-satanica.html
E foarte interesant articolul