| RAY a întrebat:

Liber cugetatori pe aici?

Fara spam

12 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Zi frate ce vrei ca sa te putem intelege.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut!
Orice om normal este liber cugetator, numai ca toti se supun legilor si moralei, iar cine nu, este considerat infractor sau ciudat.
Din nou, om normal. laughing Omul prost nu-l consider normal.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Ignoranti nu sunt liber cugetatori

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Da, aia-s prosti.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Exemple pot sa dau cate vreti: niste mazgalituri si vopsele aruncate pe panza de Jackson Pollock sunt considerate niste opere de arta senzationale si licitate cu zeci de milioane de dolari, pe buletine si pasapoarte s-a inventat deja al 3-lea gen si daca nu zici ca ei esti incuiat la minte, unii cred ca am evoluat din maimute desi nu s-a descoperit nicio fosila clara care sa arate o tranzitie, etc.

uite aici un exemplu de ignorant,desi i-a fost explicat de sute de ori el tot presista in ignoranta lui, omul vrea oase cum cica ar fi fost o tranzictie dintre maimuta si om, nu intelege ca omul este o primata, desi ce os sa-i arati, omul si cimpanzeul au evoluat dintr un stramos comun, nu exista nici un os care ar putea arata pentru ca sunt sute de generati de schimbare, e ca si cum ai intreba cand ai fost tu de fapt acum sau acum 10 ani

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Nu e numai asta, daca ai sa stai de vorba cu un genetician iti va explica de ce teoria evolutiei este imposibil de demonstrat, ba chiar dovezi contrare, particulare insa.

Paleontologia ofera raspunsuri de cele mai multe ori eronate. Ai idee care este timpul pentru care un os poate deveni fosil(d. p. d. v. mineral) in anumite conditii? Ai ramane uimit, iar daca raspund as parea prost. Imprieteneste-te cu un expert paleontolog si-ti va explica el, pentru ca la televizor nu se spune orice este adevarat ci ce este senzational, necontând daca este adevarat sau pare adevarat, iar un adevar din acesta ar rasturna intreaga idee si ar starni controverse inutile.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Si tu esti ignorant

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Ma intreb, oare cum se numesc cei ce accepta numai raspunsurile ce le convin? Meh...

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Majoritatea oamenilor