| anonim_4396 a întrebat:

Lui Dumnezeu ii plac oamenii glumeti?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cred, ca Dumnezeu rade, la toate faptele si gandurile noastre.

17 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Cu conditia ca glumele sa nu fie porcoase.

| danay72 a răspuns:

Dumnezeu e cel ce ne-a creat cu simtul umorului, deci ii plac.

| Musique a răspuns:

Nu.Îi dă în judecată.

| milan9 a răspuns:

Gen "trivia"? Nu prea cred... happy

| milan9 a răspuns:

În rest, pentru tot ce este de bun simt,... cred că pentru asta a lăsat posibilitatea de a zâmbi şi de a râde...
Asta ne prelungeşte viaţa... happy

| milan9 a răspuns:

Depinde de "natura" umorului, nu?

| milan9 a răspuns:

Cineva spunea ca daca vrei sa-L faci pe Dumnezeu sa râdă, poţi să-i spui planurile tale, şi e suficient... happy

Pai daca planurile noastre, serioase pentru noi, pot fi amuzant de dezamăgitoare pentru Dumnezeu, înseamnă că nu tot ce nouă ni se pare a fi amuzant chiar şi este intr-adevăr! happy

| sublime89 a răspuns:

De ce? Crezi ca-l fac sa rada? laughing Are el nevoie de ras?

| Lizzu a răspuns:

Nu stim.

| TheStory a răspuns:

Te rog eu sa numai pui intrebari.

| NuMaContrazice a răspuns (pentru TheStory):

De ce? Tu NU trebuie sa raspunzi daca nu-ti convine!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu, oare lui dumnezo ii plac atei ca mine?

| AlexeHellsing a răspuns:

Lui Dumnezeu îi plac oamenii fericiți, dar în același timp care să își știe limta bucuriei.

Răspuns utilizator avertizat
| AOLEVRIC a răspuns:

Ii plac toti oamenii, chiar daca sunt buni, rai, glumetiwinking.

| Mădălllinna a răspuns:

Daca nu ii placea... nu ii mai creea tongue