| Octavian199 a întrebat:

Lume inapoiata.Cum sa provoci razboi religios ca sa il aperi pe Dumnezeu sau alti zei, daca e asa de puternic, se poate apara singur, nu?

16 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Religia nu imparte decat bunatate si intelegere si iubire... cu toporul si bomba

| Superior a răspuns (pentru suntserios):

"Religia nu imparte decat bunatate si intelegere si iubire... cu toporul si bomba"
Adevarat, dar spiritualitatea adevarata nu face asta.

| Octavian199 explică (pentru Superior):

Exemplu.Cruciadele, razboiul de 30 de ani si inchizitia.Sar si la musulmani, la ei este jihadul.

| Octavian199 explică (pentru Octavian199):

Cea mai penibila cruciada a fost in 1212. In care copiii s-au dus la razboi.

| suntserios a răspuns (pentru Superior):

Activa oameni inteleg spiritualitatea cu adevarata, si aia nu sunt nici crestini nici musulmani. Restul... religie la greu

| Mclaren12 a răspuns (pentru Superior):

Ce legatura are spiritualitatea adevarata cu crestinismul sau zeul evreiesc?

| Octavian199 explică (pentru Mclaren12):

Religia are. Despre religie e vorba.

| Mclaren12 a răspuns (pentru Octavian199):

Pai de ce generalizezi? Crestinismul este un program de spalat creierele maselor. Din contra ca promoveaza si forteaza materialismul si condamna spiritualitatea. Asta nu inseamna ca este o religie care promoveaza spiritualitatea, este tocmai pe dos. Islamismul este exact la fel.

| xerxes1 a răspuns:

Ar trebui ca religiosul sa gandeasca, ca sa inteleaga grotescul situatiei.
Dar daca ar fi gandit nu ar mai fi religios.

| xerxes1 a răspuns (pentru xerxes1):

Prostilor le vine greu sa creada ca exista persoane care nu dau doi bani pe religia lor.Cred ca este unul singur cu mai multe conturi.

rolling on the floor

| Superior a răspuns:

Dumnezeu nu are nevoie de asa ceva.
Faci troll o gramada.

| Octavian199 explică (pentru Superior):

Stii ce e ala?

Răspuns utilizator avertizat
| Octavian199 explică (pentru DracuIa):

Xerxes12? rolling on the floorCred ca glumesti.

Răspuns utilizator avertizat
| Octavian199 explică (pentru DracuIa):

Ma simt? rolling on the floor