| ovidiuproca a întrebat:

Lumea este duala (alb negru, bine rau) sau se supune numarului 3 (reprezentand 3 stari)?

6 răspunsuri:
| Zenit313 a răspuns:

"3", este combinatia dintre acestea! happy

| invicta a răspuns:

Tu vezi viata ca un semafor?
Nu de alta dar seamana a mentalitate de ateu.
Ai idee cate nuante de gri exista intre alb si negru?

| ovidiuproca explică (pentru invicta):

Ai idee ca m-ai jignit in mod indirect prin cuvintele murdare pe care le-ai scris. atunci puteti aceeasi intrebare pentu Merge - sta - fuge! daca esti suficient de destept. Multumesc

| invicta a răspuns (pentru ovidiuproca):

"m-ai jignit in mod indirect prin cuvintele murdare pe care le-ai scris."

?
Cati ani ai? 11?

| ovidiuproca explică (pentru invicta):

De ce te grabesti sa-mi dai o varsta. Ai un comportament ironic si clar-vizionar de prost gust. Daca rau vrei, rau gasesti. Crezi ca daca te comporti asa, vei primi plecaciuni de recunostinta? Superficialitatea care se ascunde in spatele cuvintelor tale nu dau o sansa celui care cauta adevarul, ci mai degraba cade tot mai mult in haos. Esti persoana care tine in mana un ciocan, daca un cui este mai inalt decat celelalte... il lovesti. Intamplator nu sunt ateu si nici ortodox, daca asta a fost prima intrebare pe care ti-ai pus-o in minte. Am fost ortodox si am hotarat de la 8 ani sa nu mai merg din cauza unor informatii contradictorii. De fapt nu sprijin nici un cult formator si impus. Cred in Dumnezeu si poate ca, acest capat de tunel, ma intereseaza mai mult decat raspunsul tau lipsit de ratiune.

Daca comentariile tale gen "morcov" coincid cu mesajele precedente despre "priceputi de pe TPU", atunci crede-ma ca nu ti-ai ales bine categoria. Dovedeste ca esti apt sa poti o discutie decenta si documentata. dovedete-ti tie ca esti priceput prin informatiile adevarate pe care le scrii, fara atei si morcov, pacalici care stiu batman, etc. Bafta.

| invicta a răspuns (pentru ovidiuproca):

Morcovus nu morcov, iar acesta era numele userului care a pus intrebarea, dar se pare ca nu te-ai prins.

P.S.
Nu ma intereseaza in ce crede sau nu un copil dezorientat.