| W3R4 a întrebat:

Luni am ora de religie,si am o compunere de facut : Crearea Omului.
Cum nu am Biblia acasa, am cautat pe internet.
Si am gasit asta:
http://satanismspiritual.blogspot.ro/2010/04/crearea-omu lui.html
V-as ruga sa cititi tot textul, si sa-mi spuneti ce parere aveti.
Sunt singura care crede ca acest om e batut in cap?

Răspuns Câştigător
| nuttella a răspuns:

Asa-s oamenii din ziua de zi, nu mai au nici-un Dumnezeu!

23 răspunsuri:
| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Satanistii, paganii, ateii, inferiorii aia, fetele alea de strut, necredinciosii, demonii aia ai noptii, merita un bocanc in cap.
Cum isi permit sa scrie asa ceva?
De fapt, hai sa-i omoram pe toti care nu cred in D-zo.

| Apache a răspuns (pentru XxXBlackVampireXxX):

Nu conteaza in ce crezi atata timp cat aberezi numai tampenii...
Ca e un crestin fanatic putin idiot, sau un satanist fanatic putin idiot tot rahatul ala e...

| Neberius13 a răspuns (pentru XxXBlackVampireXxX):

Daca tot esti atat de ''credincios'' ar trebui sa stii ca e un ''pacat'' sa ii omori si pentru asta conform credintei crestine ai ajunge in ''iad''

| OOOLEOOO a răspuns:

Interesant!

| Thunderstruck a răspuns:

Omul ala are tot atatea argumente pentru a-si sustine informatia, cate are si religia crestina.Adica 0.

| RAY a răspuns:

Isi scriu eu un referat daca vrei, e usor

| W3R4 explică (pentru RAY):

Serios? Oricum nu am gasit nimic din ce ne-a cerut profesorul, si daca nu-l fac imi pune 3... sad

| W3R4 explică (pentru RAY):

Mersi mult pentru ajutor! happy

| dragos9234 a răspuns:

Eu cred ca tu esti batuta in cap.
Am dreptate?

De unde stii tu ca un zeu caruia nu ii poti demonstra existenta in nici un fel(Dumnezeu adica) te-a creat?

| dracu14 a răspuns:

Este geneza satanismului spiritual, daca ii dai aia profesorului de crestinism te duce la exorcist, http://ro.wikipedia.org/wiki/Teoria_evolu%C8%9Bionist%C4%83 daca-i spui asta o sa-ti dea 3 desi asta-i adevarul, el vrea sa vada omul creat din lut, dupa chipul si asemanarea lui d-zeu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce nu scrii despre "crearea omului" din perspectiva religiei nordice? Sau din perspectiva altor religii? Iei din fiecare cate putin. O sa-ti iasa o compunere interesanta.

Poti sa-ti faci compunerea si cu acele informatii de pe site-ul dat mai sus doar ca trebuie sa mai improvizezi tu, sa mai completezi ca sa fie o compunere mai detaliata si mai lunga.

Daca profesorul tau zice ca nu e bine si ca trebuia sa scrii din perspectiva crestina, tu poti sa-i spui ca ora la care participi se numeste RELIGIE nu CRESTINISM deci ai tot dreptul sa scrii despre ce varianta vrei tu.

| CryChristiAN a răspuns:

Doamne fereste. Sa nu mai intri pe acel site. E facut de satanisti si sectanti care sunt dusmani ai Bisericii si pe care vor s-o distruga.

Foloseste Biblia. Este cheia intelepciunii si a invataturii.

| 3xfemeie a răspuns:

Se pare ca nu. Subscriu laughing)

| PotatoMustDie a răspuns:

Spune-i despre Homo Sapiens, si despre cum a fost creata cu adevarat lumea. Are curaj sa iti dea 4 daca iti exprimi parerea?

| Allrc24Orthodox a răspuns:

Mu mai citi astfel de tampenii si nu iti bate capul cu asa ceva. pe tine trebuie sa te intereseze doar mantuirea si Dumnezeu. atat.

| W3R4 explică (pentru Allrc24Orthodox):

Nu,nu,stai!
Cred ca n-ai inteles: eu cautam pe net "Crearea omululi", iar primul rezultat a fost asta!
Si au cand am vazut am ramas perplex, dar nu a fost cu intentie.

| Allrc24Orthodox a răspuns (pentru W3R4):

Ok.este in regula.o seara cat mai placutahappy

| unknown12345 a răspuns:

Daca duci asta la profu tau de religie....vei ramane corigent straight face

Răspuns utilizator avertizat
| ipodelean a răspuns (pentru SexoasaTha):

"Ăla de pe blog" nu a scris mic, mic este ecranul laptopului sau calculatorului tău. Dă zoom ca să măreşti scrisul.

Răspuns utilizator avertizat