| dodicuta a întrebat:

M-am saturat sa vad certuri intre crestini si atei! Gata, sa terminam! Un crestin nu o sa il faca pe un ateu credincios pe un site de pe net, nici un ateu nu va convinge un crestin sa renunte la religie. Facem pace?

Răspuns Câştigător
| Zurelin a răspuns:

In aceasta categorie nu ar trebui sa fie deloc atei, aceasta categorie este credeata pentru crestini care ar intreba ceva de genul :este pacat sa?
si sa primeasca un raspuns crestin nu de la nimicurile astea de atei!

10 răspunsuri:
| sublime89 a răspuns:

Nici sa faca pace nu poti sa-i convingi laughing

| martzian a răspuns:

"Un crestin nu o sa il faca pe un ateu credincios pe un site de pe net, nici un ateu nu va convinge un crestin sa renunte la religie." - Te inseli. happy Eu cunosc multi atei care au devenit crestini. Invers nu am intalnit inca nici unul.

Nu sunt arogant, ci ma refer, pur si simplu, la crestinii practicanti - nu la cei din tata in fiu. Din "tabara" cealalta nu iau in calcul cazurile ce tin de patologic.

PS: Avem nevoie de pace, dar in primul rand cu noi insine sau intre noi insine si Dumnezeu. Paranoia cu razboiul ar trebui sa inceteze insa... Diferenta de opinii nu inseamna razboi. Poate ca unii - cei care nu stiu sa respecte - ar trebui izolati in discutii. Se vor calma atunci cand vor vorbi singuri.

| Exilee a răspuns:

Deci dau ordin pentru ca sa se opreasca focul obuzelor?

| iurii75 a răspuns:

Un schimb de păreri nici odată nu strică, depinde cum o faci.

| Nicoleta a răspuns:

Cred ca aceasta categorie e cea mai controversata laughing. Aici se intalnesc oameni cu idei care se bat cap in cap si fiecare incearca sa demonstreze cat de proaste sunt ideile celuilalt.
De aici pornesc toate disputele!

| Maxim96 a răspuns:

Da,ai dreptate, dar i-mi place sa vad cum gandesc alti oameni.

| Mikhtarian a răspuns:

Pe timp de pace razboi e la categoria asta.
Nu va inteleg,fiecare cu ce simte, de ce va deranjeaza pe voi de religia fiecaruia?
Ideea principala e ca toti suntem oameni, toti avem sentimente, lasati raul deoparte, ca nu va ajuta nimeni asa.

| dodicuta explică (pentru Mikhtarian):

Ai inteles gresit.Sunt crestina.

| Aborted a răspuns:

Daca am face pace atunci n ar mai fi aceasta categorie.