| anonim_4396 a întrebat:

Ma inchid destul de des ( peste 5 ori pe zi, depinde acum na ), dar nu e asta problema, problema este ca ma rog destul de mult ( nu ma mandresc cu asta, de fapt chiar nu stie nimeni de asta facand-o mai pe ascuns) din cauza repetiiei de spuse (adica ma rog eu din ce imi vine in minte si "Tatal Nostru"), deoarece mi-e frica ca daca nu zic din nou acele lucruri ca na in creierul meu poate mai zic "NU MAI ZIC!" (necontrolat sa zic asa) de frica ca acele lucruri sa se intample le zic din nou si din nou si din nou...sau cateodata cand termin si eu de spuns zic tot asa necontrolat "vai insfarsit am terminat" (sau luccruri de genu) si iar incep sa zic si tot asa...

Ceva idei in legatura cu asta si ce ar trebui sa fac?

3 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Roaga-te din suflet si cu cuvintele tale, legat de lucruri care te preocupa pe tine. Isus a zis sa nu spunem rugăciuni învățate pe de rost. Matei6:6-8

| Mclaren12 a răspuns:

Lasă-te de creștinism, este mai nociv decât fumatul.

| Simonaght a răspuns:

Mergi la psiholog