| Scipio a întrebat:

Ma intreb daca Dumnezeu nu se va plictisii dupa 3000 de miliarde de ani(pentru ca nu am crezut in existenta lui laughing ) sa ma tot vada arzand in iazul de foc, eu sigur m-as plictisi. In afara de foc mai avem parte si de alte daruri in iad? Ar fi tare pacat sa nu am parte si de alte medode de tortura, daca tot trebuie sa fiu chinuit pentru o eternitate. Dar sper ca Dumnezeu va fi bun si o data la 1 miliard de ani sa imi schimbe sistemul de tortura cu altul putin mai dureros, asta daca vrea sa fie debil mintal pana la capat.

32 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns:

Asa convingi sunt uni de iad mai convinsi decat de propia lor existenta, cica daca crezi in yehova, yahe intri automat in rai indiferent de ce ai facut pe pamant, nu isi fa griji o data mort esti mort traieste clipa amice nu o pierde ca e unicata si nu baga ipocriti in seama ei se bucura de raul tau asta e

| WR104 a răspuns:

Da crezi ca te va privii cineva macar ca se se plictiseasca?

| Miauti a răspuns:

Nu arzi in nici un foc. Poate fetite cu cornite si codite, discoteca de manele, plaja in marea de lava, pescuit la copca...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti viteaz gagiule.viteaz mare.am vazut multi ca tine.si inca mai vaz. tine-o asa.cand iti vot intra insa chilotii in c.r no sa-i scoti nici trasi cu tirul.dar asta no sa o mai postezi pe tpu.no sa mai timp.vei avea multa treaba.

| HermioneLove a răspuns:

Sa-ti fie rusine pentru ca-ti bati joc de Dumnezeu! phbbbbt
Se vede ca nu ai prea multa minte in cap, fara suparare!

| lilip a răspuns (pentru HermioneLove):

Copilas imi poti arata unde mi-am batut joc de Dumnezeu?
Imi place sa rad de un sistem bolnav de credinte, asta este altceva, sa nu il confundam pe acel dement, bolnav mintal din biblie cu Dumnezeu.

| Thunderstruck a răspuns (pentru HermioneLove):

Esti redusa mintal la varsta ta, fara suparare.Tu gandesti cum te-a invatat maica-ta, nu cu mintea ta.

| HermioneLove a răspuns (pentru lilip):

Da razi fara sa gandesti asta-i problema!

| HermioneLove a răspuns (pentru Thunderstruck):

Draga dementule,
Nu stii cati ani am eu si nu vad de ce as fii redusa mintal pentru ca tu esti retardatul aici nu eu! Si nu pentru ca mi-a spus mama cred in Dumnezeu 100% sau incerc sa ascult de El, ci pentru ca am trait niste experiente dar nu are rost sa-ti povestesc pentru ca mintea ta e atat de slaba incat nu ai pricepe nimic iar eu doar as scrie aiurea! sad

| lilip a răspuns (pentru HermioneLove):

Ei nu mai spune, daca ai citii biblia(doamne ajuta!) ai vedea ca eu am fost bland aici, in ceea ce am spus, dar atata timp cat de uiti doar la tv si pornache ramai fiica lui Dumnezero.

| Thunderstruck a răspuns (pentru HermioneLove):

Cred ca m-ai injurat datorita dragoste crestine.Bravo.

| Silviuloan a răspuns:

Vorbeste gura fara tine

| unbaiatanonim a răspuns:

Ba da. Dupa tortura standard, cea intr-un cazan cu lava satanica, dupa 1-2 miliarde de ani poti opta pentru alta tortura la alegere. Dumnezeu iti va da un formular pe care va trebui sa il semnezi, e mai mult un contract pe 2 miliarde de ani.

| TooNight a răspuns:

Ce minte de psihopat ai, scuza-ma ca-ti spun.Bai omule, cine te tine pe tine in viata? Tu singur alegi iadul, Nu Dumnezeu! Citeste si tu biblia, mai documenteaza-te si vorbeste mai frumos cu cel care te iubeste atat de mult si te vrea copilul Sau.Intoarce-te la el si nu mai ratacii prin lume.

Răspuns utilizator avertizat
| TooNight a răspuns (pentru lolosaurus):

Da,dar odata ce spui ca Dumnezeu se plictiseste uitandu-se la tine cum arzi in iad,da dovada ca doar Dumnezeu e de vina pentru tot ce faci tu,si daca gresesti,te trimite in iad,si s-a exprimat ca si cand Dumnezeu s-ar fi bucurat vazand-ul pe el in iad. Dumnezeu nu a creeat pe nimeni pentru a-l trimite in iad,ci pentru a sta cu el in rai, dar raiul sau iadul, este o optiune, nu te obliga Dumnezeu sa mergi in rai sau in iad, depinde de viata ta si de deciziile luate in ea.winking

Răspuns utilizator avertizat
| TooNight a răspuns (pentru lolosaurus):

Pai daca tu ai trait o viata numai in pacat si ai mintit si ai ucis sau cinestie cerau ai facut, doar nu vrei sa mergi cu ingerii? Daca-ti pare rau pentru raul facut si il rogi pe Dumnezeu sa te ierte, te iarta, dar daca nu, nu prea cred ca o sa mergi in raiwinking.

Răspuns utilizator avertizat
| TooNight a răspuns (pentru lolosaurus):

Pai daca tot crezi in Doamne-Doamne,de ce crezi ca mergi in jos? Daca ai credinta, de ce crezi ca totul e atat de critic si de sever? Tu nu vrei in rai, nu vrei nici in iad, dar tu ce vrei? Nu exista om nemuritor dragul meuhappy Undeva cu totii mergem, chiar daca nu stim inca unde.happy

Răspuns utilizator avertizat
| roxaa15 a răspuns:

Ai grija de ce iti doresti... dorintele iti pot fi indeplinite!

| Raynn a răspuns:

Primesti o brosura cu variante multiple.

| charonmario a răspuns:

Nughand tu chiar ai probleme serioase existentiale auzi nu mai bine deschizi Biblia ca sa gasesti raspunsuri nu-i mai simplu asa ai viata asta de pe pamant safaci ce scrie in biblie adica ai fix o sansa dupa moarte s-a terminat tot e iad sau rai nu exista cale de mijloc traim zilele apocalipsei si nu mai e mult te vei convinge singur salut

| Mona2012 a răspuns:

Dumnezeu este indelung rabdator.El ne rabda multe dar si cand va fi sa desparta oile bune de cele rele va fi vai si amar de noi.Rugati-va neincetat.Doamne ajuta.