| gingergirl1 a întrebat:

Ma lamuriti si pe mine? Ce e mai exact secta asta Martorii lui Iehova? Am o fata din scoala care apartine acestei religii si mi se pare un pic cam...adica a fost cu foarte multi baieti dar am inteles ca nu are voie! As vrea sa stiu ce se face in Biserica la ei, ei se roaga la Dumnezeu sau Maica Domnului? Intreb doar din curiozitate, si ca a fost cu un baiat de care imi place

12 răspunsuri:
| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Ai aici toate informatiile despre ei:

http://istoriesicultura.ro/martorii-lui-iehova.html

Citeste tot si cu atentie!

| zurick a răspuns:

Nu este adevarat ca nu are voie sa fie cu baieti.Cunosc niste persoane din aceasta religie, dar nu m-a interesat ce fac ei si nici nu i-am judecat pentru religia lor.

| fuzzer a răspuns:

Da,acesti oameni se roagu lui Dumnezeu, ei merg in principiu, dupa tot ce scrie in Biblie.Adica ei, nu accepta sarbatorile, pe care noi le numim "crestine", ei nu venereaza sfintii cum o facem noi, si multe altele.

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Intra aici pentru a afla cine sunt Martorii lui Iehova: http://www.jw.org/ro/martorii-lui-iehova/

Răspuns utilizator avertizat
| marinelpop a răspuns:

Date generale despre Martorii lui Iehova

Ţări şi teritorii în care predicăm: 239

Limbi în care tipărim Biblia şi publicaţii biblice: 595

Congregaţii: 111 719

Martori ai lui Iehova care îi învaţă pe oameni din Biblie: 7 538 994

Asistenţa la întrunirile şi congresele noastre: 19 000 000

Numărul de Biblii pe care le-am tipărit în 116 limbi: 179 000 000

Numărul de publicaţii biblice pe care le-am tipărit în ultimii zece ani: 20 000 000 000

| RAY a răspuns (pentru marinelpop):

O intrebare, daca eu am biblia ortodocsa tu ca martor pe ce motiv imi dai biblia e mai buna ca a mea?

| marinelpop a răspuns (pentru RAY):

Noi foșosim cu respect orice traducere a Bibliei

| RAY a răspuns (pentru marinelpop):

Voi sectele aveti biblie voastre am vazut eu mai ales ca dati pliante pentru cine dati, daca e o singura biblie un singur dumnezeu voi pe cine reprezentati?

| morningstar a răspuns (pentru marinelpop):

Pacat ca faceti atatea eforturi doar ca sa atrageti oamenii in religia voastra, nu ca v-ar pasa de sufletele lor! In fata lui Dumnezeu veti fi trasi la raspundere de cate suflete s-au mantuit, nu de statistici!