| Pricope_Marius_1997 a întrebat:

Mai de mult nu mai stiu exact cat 1 an s-au 2 citisem o profetie despre niste vremuri in care bisericile si templurile din intreaga lume ajunsesera sa fie goale si in paragina pline de praf si mizerie. Oamenii, oare cum isi pierdusera orice speranta la mai bine, practic nu mai stiau ce e aia fericire, devenisera foarte reci chiar si copiii erau asa, ba chiar unii dintre ei au uitat ce inseamna sa fii om in adevaratul sens al cuvantului.

Toate aceste profetii pe care le-au mai dat si alti oameni si in trecut au fost facute cu ajutor divin sau e doar o escrocherie? Pe moment am crezut ca e desprinsa dintr-un film dar nu e. Nu stiu dar e cam ciudat.

2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Pacat ca nu sa adeverit visul si in Romania macar la partea cu biserici goale ca de pierdut speranta nu avem timp sa ne gandim la asta

| Celcestietot a răspuns:

Este posibil ca aceste profeții să fi venit de la ceva superior omului.