| mentholinks a întrebat:

Mai exista Dumnezeu?

22 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

La fel ca pana acum happy

| T0T a răspuns:

Exista înainte? laughing

| Mayhem666 a răspuns:

A exista vreodata ca sa intrebi daca mai exista? Eu cred ca nu.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mayhem666):

Crezi

| Mayhem666 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pardon, lasa-ma sa imi rectific raspunsul.
Sunt sigur ca nu a existat si nu exista.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mayhem666):

Dupa mintea noastra nici extraterestrii nu ar trebui sa existe sau sa fi existat vreodată, deși tu poti fi unul din extraterestrii.

| Mayhem666 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu am spus niciodata ca extraterestrii nu exista.
Eu cred in existenta extraterestrilor.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mayhem666):

Păi după calculele tale nimic care contravine cu realitate nu ar trebui să existe, cu atât mai mult o civilizație extraterestră condusă de God.De ce? Pentru ca suntem bisexuali, ne place minciuna, curvia smd.
Fii sincer macar daca nu credincios.
Sunt unele scrieri care relatează ca o civilizație străină a locuit pamantul acesta cu mii de ani în urma.
Din cărțile religioase poti afla ca civilizatia extraterestra a lui God a locuit pamantul Terra si dupa care si-a luat zborul.
Deci nu este ceva improbabil sa existe, cu atât mai mult improbabil sa exiști tu ca și eu.
Pentru ca și asta e un mister, cum am apărut noi?

| Mayhem666 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cum spunean eu cred in existenta civilizatiilor extraterestre.
Da, hai acum sa ne luam de sexualitatea altora, ca de ce nu?
Daca sunt bisexual, nu inseamna ca ma beeep cu oricine, si pentru informatia ta, nu am facut nimic cu nimeni pana acum.
Ca sa stii, aia straight sunt asa sfinti si puri de nu mai poti. Aia o sa fie curati pana la casatorie. Sa sti ca exact asa e.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mayhem666):

Vreau sa înțelegi cu nu am nimic cu orientarea ta sexuală, dar unii au o fobie de Dumnezeu din cauza asta.
Nu am sa intru prea mult în detalii ca nu are rost, pur și simplu alegi sa nu crezi și punct, si nu e nimic de condamnat până la proba contrarie.
Multumesc ca ti-ai facut timp pentru raspuns.
Sarbatori fericite.

| Irinel15123532 a răspuns:

A existat si da inca exista.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dintotdeauna. La fel de...infinit.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Dumnezeu este ceva personal, fiecare il vede in mod diferit, nu uita ca din avram se trag 3 religi mari plus 6000 de secte crestine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dumnezeu nu este ceva ce apare si dispare. A existat, exista si va exista mereu.

| Adrian5575 a răspuns:

Doar in inimile credinciosilor.

| acerr a răspuns:

Dumnezeu este nemuritor, el exsista si va fi mereu si pretutindeni. El exsista, chiar daca nu toti cred... Universul, Creatorul sunt parte din viata noastra

| Capsi a răspuns:

Mai exista intrebari de genul?

| mentholinks explică (pentru Capsi):

Mai vrei?

| Capsi a răspuns (pentru mentholinks):

Mai dai?

| mentholinks explică (pentru Capsi):

Mai ai nevoie?

| Capsi a răspuns (pentru mentholinks):

Mai vrei raspunsuri?