| Steregoi a întrebat:

Mai importanta nu e respingerea si nerecunoasterea din partea familiei si a unei comunitati ci nerespingerea si aprobarea lui Dumnezeu sau aprobarea de catre Dumnezeu a unui cuget curat si placut inaintea lui Dumnezeu. Totusi de multe ori fiind aprobati de Dumnezeu ajungem sa fim stimati si de catre oamenii din propria familie si de catre ceilalti oameni din jur.

Ce parere aveti?

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ca esti sectant care considera ca restul sunt pacatosi

| Steregoi explică (pentru RAY):

Si eu sunt pacatos dar am o speranta vie si credinta in jertfa lui Hristos.

| RAY a răspuns (pentru Steregoi):

Fariseri degeaba au speranta

| Steregoi explică (pentru RAY):

O speranta mincinoasa nu e speranta. O minciuna nu poate fi speranta. Speranta se bazeaza pe adevar.

| mentholinks a răspuns:

Ma doare undeva adanc daca ma aproba Dumnezeul tau sau nu.