| anonim_4396 a întrebat:

Mai jos veti gasi descrierea mea.Va fi amuzanta dar sincera:

Sunt un tip cu doua fetze.Nu vei vedea prea des un tip sa zica asta, dar asta-i adevarul.Am o parte diabolica in mine ce incearca sa preia controlul.Uni imi spun sa vad partea plina a paharului, desi eu le vad pe amandoua, prefer sa pun raul in fata.

Am acea privire de criminal in serie care nu ma avantajeaza dar profit din plin de ea.Sunt mare, sexy si respingator ca un urs.Ma indoiesc ca ma iubeste cineva pana acum{ha, ha}.

Caut o fata ironica ce demonstreaza tuturor ca este desteapta, rea si foarte puternica.Totusi aceasta fata in interior doreste doar libertatea de a iubi.La fel ca mine desigur.Caut o fata care poate sa rada si sa nu ii pese de nimeni.Caut prieteni care si ei cauta la randul lor prieteni si cu siguranta il caut pe Dumnezeu.

Mai are cineva curajul sa se descrie? Are vreo legatura Dumnezeu cu caracterul nostru sau ne nastem cu un suflet pacatos si suntem meniti sa ne luptam in viata cu pacate deja avute din alte vieti?{sau pacate mostenite}.

12 răspunsuri:
| Geass a răspuns:

Libia scrie pe tine, mai ales la faza cu privirea, o să sperii mulţi negri!

| ania a răspuns:

Toți avem în noi și o înclinație înspre rau dar și o parte care îl caută pe Dumnezeu. SIgur că are legătură cu Dumnezeu caracterul nostru, dacă nu ar fi pus El în noi conștiință, nu nu-em simți mustrați când facem lucruri ce ne avertiza dinainte că nu sunt bune. Sunem cu atât mai fericiți cu cât încercăm mai mult să semănâm în caracter cu Dumnezeu.

| Mădă0611 a răspuns:

Toata lumea are un "diavol" care incearca sa preia controlul, se numeste instinct. tongue
Privirea e de la zodie laughing Habar n-am ce si cum, dar asa e. Si eu sunt scorpion. devil
Daca esti respingator e pentru ca esti misogin, si ti-am zis motivul, vad ca imi dai dreptate, iubire neimpartasita, si probabil prea mandru. A, era sa uit, pentru mine si scary e respingator, si tu esti scary ca vorbesti doar despre diavoli, gay, masturbare...

Si eu am curajul, dar ar fi lauda, nu e frumos sa te lauzi. laughing)

Dumnezeu n-are nici o treaba, oamenii sunt instinct + ratiune. Din moment ce doar instinctul matern indreapta grija pentru altcineva si restul doar spre tine, rezulta ca el e "diavolul", ratiunea fiind "ingerul", pentru ca daca nu ma insel, empatia are treaba cu ea thinking

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Nu am trait in alte vieti dar daca o sa cauti mai intai imparatia cerurilor toate celelalte se vor adauga tie

| dragos9234 a răspuns:

Eu am, dar nu ma voi descrie.(de ce? Ca nu vreau!)
""Are vreo legatura Dumnezeu cu caracterul nostru sau ne nastem cu un suflet pacatos si suntem meniti sa ne luptam in viata cu pacate deja avute din alte vieti?""
N-are!

| Jardelin a răspuns:

Stii ce ar fi misto pentru tine? Cu acea privire de criminal in serie pe care o ai, tu de fapt sa ai o inima de aur! Cita lume ai soca!

| Narfundo a răspuns (pentru Jardelin):

Cam asta e adevarul.Am un suflet mare de tot

| Jardelin a răspuns (pentru Narfundo):

Dumnezeu se uita la sufletul omului, mentalistule! Numai noi oamenii ne uitam la trup, si ii judecam dupa acest criteriu.

| Narfundo a răspuns (pentru Jardelin):

Dumnezeu si eu

| Zenit313 a răspuns:

Sunt un cameleon...
Am foarte multe personalitati!

Ma adaptez indiferent de situatie...

Prietena mea este perfecta din punctul meu de vedere...

Ne nastem toti egali si exact la fel!

Suntem diferiti pentru ca am crescut diferit! happy
Este imposibil ca doua persoane sa aiba aceleasi experiente...

Legea Karmei! Sunt argumente pro si contra, inca nu sunt pregatit sa discut despre asta, pentru ca nu am o parere stabila!

| dracu14 a răspuns:

Eu am o platosa, creata pentru societate, fizicul meu insipra teama si m-am folosit de el si de vestimentatie pentru a parea ''bad boy'', sunt instabil psihic(ma enervez si plictisesc foarte repede) si am atitudinea ''si cui ii pasa?'', am descoperit ca daca-ti impui nu-mi pasa nimic nu te mai afecteaza
consider ca eu sunt dumnezeul meu si sunt rasist
sunt in zodia drac si imi bag coada

| yanira4u a răspuns:

Interesant...