| OctavianDanielMaria a întrebat:

Mama ce de minciuni in biblie, nu credeti? Camile domestice pe atunci, ci au fost domesticite abia in secolul al IX-lea I.e.n. https://prnt.sc/rh81mt

31 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| TamplaruAnisoara a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Chiar si tu daca te pocăiești si renunți la toată batjocura care o faci pe TPU cu privire la Dumnezeu, El te va ierta, si te va mantui cu o condiție sa nu te mai întorci la ceea ce "ai vărsat".
Copiii suporta consecințele păcatelor parintilor lor cu privire la moștenirea bolilor de care suferă părinții lor pana la a patra generație. Deci se transmite genetic.

| danut a răspuns:

Ce legatrura are un site demonizat cu Biblia? Normal ca DRACU sa-ti influenteze vidul din calculator, nu? rolling on the floor

Răspuns utilizator avertizat
| danut a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Vei avea parte de ce doresti dar nu exista Iad ci dor focul pentru vesnicie. Din nefericire nu arsul va fi problema ta ci durerea pe care o vei suferi vazand (caci SIGUR vei vedea) ce ai pierdut, nici nu-ti imaginezi cum va fi durerea aia, nu exista ceva mai groaznic in univers. Sa vezi cum DOAR pentru o mandrie tampita si idei cretine, vorbe fara rost si o bataie de joc si fara sens, vei pierde Universul, Vesnicia si Cunoasterea a tot si toate. Caldura placuta.

Răspuns utilizator avertizat
| danut a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Nu dragule, Satanel va avea aceiasi soarta cu cea a ta, Focul Ghenei.

Răspuns utilizator avertizat
| Meme10Memu a răspuns:

Iti spun. Nu tine. Credinta in Dz cel adevarat nu va disparea niciodata si din contra va umple tot pamantul si pentru totdeauna si vesnic.

Isus a spus ca vor fi epidemii inainte de Armaghedon precum epidemia asta cu coronavirus.

Răspuns utilizator avertizat
| Meme10Memu a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Le dai tu dreptate. Nu ca au dreptate.

Răspuns utilizator avertizat
| Algo098 a răspuns:

Asa este. E o carte fantezista scrisa cu scopul de a insela. Se spune ca o minciuna e cu atat mai credibila cu cat e mai gogonata.

| Irinel15123532 a răspuns:

''Cămilele au fost domesticite de oameni acum 5000 de ani și sunt folosite pentru călărit și cărat obiecte, pentru carne, lapte și lână, precum și pentru cursele de cămile. Ele sunt folosite ca animale domestice în Africa și Asia, iar din secolul al XIX-lea și în Australia. ''

Sursa Wikipedia, la un click distanta.

Răspuns utilizator avertizat
| Irinel15123532 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Biblia nu spune asta, nu stiu de unde ai informatia.
Biblia spune ca lumea are in jur de 6000 de ani.
''Avraam (ebraică אַבְרָהָם, transliterat: Avraham, în limba latină Abraham, în arabă: إبراهيم Ibrahim); pe nume de familie sau prenume masculin, numele inițial în ebraică: Avram ori Abram), personaj biblic, este primul din cei trei patriarhi din Biblia ebraică sau din Vechiul Testament al creștinismului (după cronologii prezumtive - circa 2150 - 2000 î.Hr.) '
Iti scriu din aceeasi sursa, wikipedia.
Subliniez, ''circa 2150 - 2000 I.Hr''

Răspuns utilizator avertizat
| Irinel15123532 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Te rog cu toata dragostea, cerceteaza, cauta, intelege, nu incerca doar sa defaimi biblia inainte de a verifica daca este sau nu adevarata. Multi ani am cercetat, si are temelii reale, nu incerca doar sa jignesti inainte de a vedea daca nu cumva este adevarata, pentru ca exista crestini mai slabi, care nu au apucat sa cerceteze foarte mult si pot fi zdruncinati in credinta, pentru ca nu au baze bine definite si cercetate. Domnul sa te binecuvanteze, o zi frumoasa in continuare iti doresc. Citeste noul testament, Hristos te iubeste nespus.

Răspuns utilizator avertizat
| CostinAlamariu a răspuns:

Pai si de unde stii ca intamplarile prezentate in acel verset nu au avut loc in secolul al IX-lea?

Răspuns utilizator avertizat
| CostinAlamariu a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Pai daca au avut loc atunci iar camilele au fost domesticite atunci unde e minciuna?

| GicaGigekGica a răspuns (pentru Irinel15123532):

Asta i-am spus si eu, trebuie sa si gandeasca cand spune ceva. Aduce niste afirmatii eronate pentru ca nu a inteles Biblia si tot el crede ca are dreptate.

Răspuns utilizator avertizat
| fllu07 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Ieremia 7:31 spune că Dumnezeu nu sa gândit să creeze un loc unde sa ii ardă pe oameni, nici nu i s-a urcat acest lucru la inimă. Deducem astfel că învățătura despre focul iadului, este o învățătură păgână.