| anonim_4396 a întrebat:

Mare e gradina Domnului!
http://www.hotnews.ro/......tinuta.htm
Eu nu ma gandesc decat la un lucru: daca femeia asta i-a proslavit Numele toata viata, si n-a pacatuit intru nimic in Slava Lui pana acum, inseamna ca El o iarta?

10 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Probabil ca nu este in deplinatatea facultatilor mintale, o fi bolnava psihic. Dumnezeu o va judeca dupa cata minte are.

| anonim_4396 explică (pentru EmaS):

Da, draga? Deci o va ierta, ca e oita lui supusa, cu mintea ce i-a dat-o El insusi?

| Woodenpints91 a răspuns:

Ieee,genul meu preferat de ştiri.

| Bogdanux a răspuns:

Rezultatul indoctrinarii pana in maduva oaselor.

| Vizitiul a răspuns:

Mare e gradina domnului si larga e imaginatia omului. Ce sa ierte domnul? N-are ce ierta. Hai sa ne dam cu bacul pe munte.

| ExistaMosCraciun a răspuns:

Pfff, ce karma bolvnava.
Problema etica e urmatoarea, ca femeia face parte dintr-un cult care interzice avortul, dar taman ce a facut ceva mult mai grav, si-a bucațit copilul. Sunt curioasa daca simte vreo umbra de vinovatie, oamenii rai si lipsiti de orice forma de iubire, nu simt asa ceva.

| anonim_4396 explică (pentru ExistaMosCraciun):

Credeam ca "Bless the child" e o carte de fictiune, asa scria pe coperta...

| EmaS a răspuns (pentru anonim_4396):

Draga, eu nu sunt Dumnezeu. Dumnezeu pedepseste pacatul. Este scris ca plata pacatului este moartea. Cat despre cei care comit asfel de fapte, locul lor este in iad.

| AlexanderAdrian a răspuns:

Care ar fi motivul pentru care ar ierta-o?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poate o iarta dar cata *uie mai are de luat de la noi astia de-aici pana ajunge la jduecata de apoi...