| Octavian199 a întrebat:

Maria a fost de acord ca Dumnezeu sa o lase gravida? Daca 'da', asta inseamna ca l-a inselat pe Iosiv, daca "nu', inseamna ca a violat-o?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Maria #metoo

| Panamax a răspuns:

Iosif era oricum cam batranel.
Duhul i-a dat o "mana "de ajutor.

| LupusDei1993 a răspuns:

Viol ca viol, dar ea avea vreo minim 13 ani, cel putin asta ar fi insemnand termenul de "fecioara" in acel context.
Dar chiar si asa, biblia e plina de versete scarboase, iar cre(s)tinii aleg doar putinele "bune", nesocotind si contradictiile.

| Octavian199 explică (pentru LupusDei1993):

Ei o ard cu noul testament, mai exact cu cele 4 evanghelii.

| Octavian199 explică (pentru LupusDei1993):

Mai e si pedofilie.

| LupusDei1993 a răspuns (pentru Octavian199):

Haha uite aici cele patru evanghelii in contradictie una cu alta:
https://www.youtube.com/watch?v=wu6S9yjOTmA