| anonim_4396 a întrebat:

Masturbarea duce in iad? Sunt baiat, si as vrea sa scap de acest rau care imi poate afecta viata. Ce pot face?

30 răspunsuri:
| FucktheSystem a răspuns:

Da man, o să arzi în iad, nu mai ai ec să faci, păcatul e deja comis, deci masturbează-te în continuare că tot în iad o să ajungi și dacă nu o mai faci...

| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Du-te la biserica si asculta-l pe popa cum zice poezii despre personajul imaginar numit Dumnezeu, linge resturile oamenilor morti (moastele), inchina-te la lemne, doneaza cateva sute de mii de lei bisericii iar mai tarziu citeste,, Marea carte cu povesti''(Biblia).
Astfel Dumnezeu te va ierta!

| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Stai calm si daca ajungi in iad, dupa primi 1500 de ani te obisnuiesti.

Răspuns utilizator avertizat
| MMihai a răspuns:

E un cetățean cu un pistol - mitralieră, care te obligă să te masturbezi?
Și care îți zice: "ori te masturbezi, ori te ucid"?
Dacă îți găsești preocupări mai inteligente și nu te mai gândești la sex, nu vei mai simții nevoia, să te mai masturbezi!

| Danutza27 a răspuns:

Ma dar numara si tu de sus in jos pina la 11 banuies ca stii si sub conversatii gasesti daragoste si sex te lecuiesc aia apoi vi la noi pentru sfaturi de suflet, Dar trebuie sa vii tamaduit de la ei de narav si noi te indrumam spre Duhovnic

| francesca89 a răspuns:

Toata lumea se masturbeaza, chiar si Danutza.nu e nimic rau sau in neregula cu asta

| Kosuchin a răspuns:

Bai, te cam poate afecta daca o freci de doua-trei ori pe zi. Odata cu sperma pierzi calciu si alte substante.

| Birjaru a răspuns:

O sa-ti fie destul de greu sa labaresti intr-un cazan cu smoala, profita de viata asta macar...

| nesuferit a răspuns:

Ce poti face? Du-te la curve, si ai scapat de iad
Good luck

| Danutza27 a răspuns (pentru nesuferit):

Buna si asta dar sa stringa alocatia sa aiba si cosciugul pregatit, ca o pune de o sida.

| nesuferit a răspuns (pentru Danutza27):

Dana, in viata mai si risti, si daca ai noroc castigi.

| Danutza27 a răspuns (pentru nesuferit):

Si cum norocul se tine dupa tpuisti ca pulberea dupa ciini, tot cosciugul e baza ca nu mai alearga familia dupa el

| ramonica1979 a răspuns:

Este un pacat si te va duce in iad daca nu renunti. De fapt orica pacat duce in iad, de aceea avem nevoie sa renuntam la viata de pacat si sa traim pentru El. Cere-i ajutorul si nu mai pacatui...e greu singur, dar daca il primesti in inima pe Isus, el te va ajuta.

| danielcretu1980 a răspuns:

Fii linistit. Nu e scris in cele 10 porunci si nici in cele 7 pacate.
e ceva natural sa te masturbezi, cca 90% din barbati si cca 60% din femei o face, chiar si unele animale.
Iti dai seama ce plin ar trebui sa fie Iadul?

In plus, contrar barfelor, daca vei continua nu iti va slabi vederea, nu iti va creste par in palma, penisul tau nu va deveni mai mic, nimic din balivernele astea.

In paralel n-ar strica sa incerci si o relatie sexuala cu o fata sau femeie. E mai placut si nu trebuie sa te simti vinovat.

| Cornelcmn8 a răspuns:

Ia-ti o gagica

| VonStauffenberg a răspuns:

Ii ceva normal sa te masturbezi laughing...majoritatea fac asa, dupa ce o sa **** pe una nu o sa mai simti nevoia, crede-ma si eu am fost asawinking...si nu cred ca o sa ajungi in iad laughing.bftwinking

| Manson5 a răspuns:

Fanatici prosti. Omorati-va ba!

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Dumnezeu (Isus Hristos) este etern. Fiindcă ce se poate cunoaşte despre Dumnezeu le este descoperit în ei instinctiv, căci le-a fost arătat de Dumnezeu. În adevăr, însuşirile nevăzute ale Lui, puterea Lui veşnică şi dumnezeirea Lui se văd lămurit, de la facerea lumii, când te uiţi cu băgare de seamă la ele în lucrurile făcute de El. Aşa că nu se pot dezvinovăţi;
fiindcă, măcar că au cunoscut pe Dumnezeu, nu L-au proslăvit ca Dumnezeu, nici nu I-au mulţumit; ci s-au dedat la gândiri deşarte, şi inima lor fără pricepere s-a întunecat.
S-au fălit că sunt înţelepţi, şi au înnebunit;
Știm cu toții că Dumnezeu există, unii pur și simplu nu doresc să schimbe direcția!
Nu există nici măcar o ființă umană de pe pământ care nu știe că Dumnezeu există.
El a făcut ca toţi oamenii, ieşiţi dintr-unul singur, să locuiască pe toată faţa pământului; le-a aşezat anumite vremuri şi a pus anumite hotare locuinţei lor, ca ei să caute pe Dumnezeu şi să se silească să-L găsească bâjbâind, măcar că nu este departe de fiecare din noi.
Căci în El avem viaţa, mişcarea şi fiinţa, după cum au zis şi unii din poeţii voştri: „Suntem din neamul Lui…"
Dumnezeu nu ţine seama de vremurile de neştiinţă şi porunceşte acum tuturor oamenilor de pretutindeni să se pocăiască;
pentru că a rânduit o zi în care va judeca lumea după dreptate, prin Omul pe care L-a rânduit pentru aceasta şi despre care a dat tuturor oamenilor o dovadă netăgăduită, prin faptul că L-a înviat din morţi…"
Faptele Apostolilor 27:30
Nu există pace pentru cei răi, zice Domnul | http://www.youtube.com/......?/playlist
Cine este Dumnezeu: http://divinerevelationonholiness.org/book/chapter6.php Motivul pentru viață
https://www.youtube.com/watch?v=qxPZHkkTlLo&feature=youtube_gdata_player
De ce Biblia nu este Cuvântul lui Dumnezeu
http://www.youtube.com/watch?v=PwmpTgCoHKY
Intoarce te de la păcat sau pregăteste te pentru Infern. http://www.youtube.com/watch?v=VMnNVULxYco&feature=youtube_gdata_player
Strategiile lui Satan pentru Umanitate
http://www.youtube.com/watch?v=DRJqA-oKi20
Din experienta mea Dumnezeu a răspuns la rugăciunea mea, cum am spus în Biblie, cere și ti se va da!
Dumnezeu a iubit lumea atât de mult încât a dat pe Fiul Său să moară PENTRU ca oricin e crede in El sa nu piara ci sa aiba viata vesnica.
Cerul şi pământul vor trece, dar cuvintele Mele nu vor trece. Matei 24:35
Citeste cuvintele cuvintele Lui Isus inregistrate in evanghelile Matei, Marcu, Luca si Ioan.
Pe cine Mă nesocoteşte şi nu primeşte cuvintele Mele, are cine -l osîndi: Cuvîntul, pe care l-am vestit Eu, acela îl va osîndi în ziua de apoi.
Ioan 12:48
Cerul şi pământul vor trece, dar cuvintele Mele nu vor trece.
Matei 24:35

Deci fa ce spune El.
Daca vrei sa ajungi in RAI

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu exista iad si alte chestii dupa moarte, exista doar inchisoare pe lumea asta si nimeni nu te aresteaza ca te masturbezi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De milioane de ani barbatul sa masturbat in penis se adauga sperma care daca no eliberezi i rau depresie si multe scapa de ea lasa religia gandeste si tu in viata ea o carte citeste stinta nu miturii

| francesca89 a răspuns (pentru anonim_4396):

"Masturbarea e un subiect tabu, un subiect care stârneşte ruşinea, despre care aş fi dorit să nu vorbesc. Dar ştiu că astăzi masturbarea este una dintre cele mai grele boli ale tinerilor şi din păcate ale copiilor. Pe vremea părinţilor sau a bunicilor noştri nici nu se auzise de aşa ceva, copiii şi tinerii erau curaţi, nu erau influenţaţi de nimic. nu le stârnea nimic pofta şi nu-i învăţa nimeni păcatul."
omule tu esti normal la cap? cum ii poti trimite un asemenea link?
Sa te masturbezi e firesc si sanatos!
Si sunt "sigura" ca tu te abtii.Give me a break.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa stii ca nu e chiar asa benefica, eu o fac de 3 ani si de abia pot sa ma las de fapt nici nu ma pot lasa si nu imi da articole mai citeste si tu cartea aia, ca doar cu un articol nu se face primavara. Pot spune ca pe mine m-a facut praf pacatu asta, de ce? sa-ti spun niste efecte ce au aparut: a scazut increderea in mine, nici daca as vrea sa mai vad o fata normal n-as putea fiindca pacatul asta face din noi niste animale obsedate de sex, am lipsa de calciu fiindca atunci cand o faci elimini substante importante din corp calciu, magneziu etc.

http://foaienationala.ro/......video.html

| francesca89 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nici cu o carte nu se face primavara. Faptul ca masturbarea e un lucru sanatos,nu l'am inventat eu,ci medicii! Articolele alea ce ai trimis tu sunt scrise de habotnici,ce stiu ei despre psihicul omului?
Nu e niciun pacat in asta,si daca ti se pare a fi in neregula, te sfatuiesc sa consulti un sexolog sau un psiholog, nu un preot(care si el la randului o freaca toata ziua.)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

1. Masturbarea duce la schizofrenie, asta tot medicii au spus-o
2. Sa-i intrebi pe violatorii din puscarie de ce au violat "n" nr de femei si ai sa constati mai multe raspunsuri:
1. Din cauza copilariei nefericite
2. Din cauza abuzului de materiale pornografice
oare chiar este atat de sanatoasa? si acum sa-ti pun o intrebare, ce-ti lipseste tie ca om de o faci? si aici am terminat happy

| anonim_1317 a răspuns:

E un lucru bun ca constientizezi ca e rau.desigur, ca orice pacat, acesta innegreste sufletul si se stie ca nici furii si nici desfranatii nu vor intra in Imparatia Cerurilor( I Corinteni 6, 9-10). dar nu trebuie sa te sperii. presupun ca esti la inceputul adolescentei cand si corpul si mintea sufera schimbari dar tu trebuie sa directionezi toate eforturile spre creativitate. fa-ti o ocupatie: practica un sport, citeste, comunica mult cu ambele sexe. este o perioada de tranzitie. nu o sa dureze. incearca sa cunosti si o fata si acest obicei rusinos o sa dispara.mult succes

Răspuns utilizator avertizat