| Narfundo a întrebat:

Masturbarea este un mit.Se spune ca este practicata de adolescenti, dar eu nu cred asta.Acesta e pacatul! Nu este asahappy?

Răspuns Câştigător
| LegionarulRoman a răspuns:

"Pornografia.Maladia secolului 21"-Virgiliu Gheorghe

Cum sa ne pastram sanatatea fizica si mentala impotriva pornografiei si masturbarii.

29 răspunsuri:
| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Important e sa nu uiti sa-ti faci unghiile:
http://i.imgur.com/LoHD8.jpg

| RAY a răspuns:

Masturbarea este binecuvantare fiule nu pacat, practico cat mai poti pana nu pun astia taxa si pe aia dar nu deveni dependent de ea

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

E doar pacatul malahiei

| Zenit313 a răspuns:

Daca era pacat sa ne masturbam, Dumnezeu ne facea mainile scurte rolling on the floor

| Narfundo explică (pentru Zenit313):

Si picioarele lungi

| BeyondTheDarkSun a răspuns (pentru Zenit313):

Saracul T-Rex, cred ca a murit de ciuda ca nu s-a putut masturba.

| Zenit313 a răspuns (pentru BeyondTheDarkSun):

Nu avea el mainile mari, dar facea minuni cu coada laughing

| WR104 a răspuns (pentru Zenit313):

Ai uitat sa pui ghilimelele.

| Zenit313 a răspuns (pentru WR104):

"If God had intended us not to masturbate he would've made our arms shorter"
-George Carlin

| WR104 a răspuns (pentru Zenit313):

laughing
Asa, bravo.

| Narfundo explică (pentru Zenit313):

Ce ma?! Nu e treaba domnului sa ne opreasca sa nu ne facem rau.E ca si cum ai spune " daca dumnezeu nu vroia ca noi sa ne sinucidem ne facea prosti in asa fel incat sa nu putem sa ne taiem venele". Raul ti-l faci tu si Dumnezeu nu are treaba.Da-o drac de treaba.Intreci limita prostiei

| Zenit313 a răspuns (pentru Narfundo):

Esti un exemplu perfect pentru folosirea metodelor anticonceptiolanle!

Imi este pur si simplu rusine ca am citit un asemenea raspuns!
Nu sunt lift,ca sa cobor la nivelul tau, ca oricum o sa crezi ca ai dreptate oricat si orice as argumenta.

Doar atat am de spus : Maturizeaza-te, Mos Craciun si Bau-Bau NU exista!

Dar esti amuzant, niciodata nu ma plictisesti cu prostia ta, pentru ca este infinita! happy

| Narfundo explică (pentru Zenit313):

Prostia unui ateu este infinita.Tu esti infinit in aroganta amice.Anticonceptionale?! Imi este scarba de tine mai barbat ce esti. Faci sex pentru altii nu pentru tine ha, ha! Cand imi vei intelege vorbele atunci sa imi mai scrii.

| Zenit313 a răspuns (pentru Narfundo):

"Anticonceptionale" sau "Contraceptive" sunt acelasi lucru imbecilule! laughing

| Narfundo explică (pentru Zenit313):

Se pare ca nu mi-ai inteles vorba.Incerc sa iti explic ca nu esti obligat sa faci sex doar sa in pas cu modawinking. Apropo voi reveni cu o noua intrebare" in care voi explica ca sexul este la fel ca farmacia" un lucru care nu este firesc si este impotriva naturii noastre.Noi suntem facuti pentru dragoste si iubirewinking. Fara asta vom ajunge doar niste betivi, drogati, etc, dependenti de chestii care ne ascund adevarul. Tine minte! Fi natural.PA

| Zenit313 a răspuns (pentru Narfundo):

Tu ai probleme sexuale si esti frustrat,asta este cat se poate de CLAR.
Sexul este sex,o nevoie fiziologica, cat se poate de naturala.
Iubirea si dragostea sunt obligatorii, dar nu inteleg ce legatura au cu un simplu act sexual.
Trebuie sa fim responsabili si moderati, ca sa nu devenim dependenti! happy

Daca tu nu esti in stare, lasa pe altii si vezi-ti de treaba ta! laughing

| Narfundo explică (pentru Zenit313):

Esti tu in stare ma? Mai baiete eu nu demonstrez la draci ce stiu si ce pot sa fac.Constientizeaza ca sexul nu este o necesitate ci o perversiune si o dependentawinking.E ca si cum ai zice ca marihoana este necesitate.Da-ti o palma

| Zenit313 a răspuns (pentru Narfundo):

Muahahahaahah! O sa te bantui in seara asta, fii pregatit, Iadul o sa fie dezlantuit asupra TA!
Inteapa de trei ori pernaa cu un ac la ora 12 sau 3 noaptea fix si striga DA, sau uitate in oglinda si spune DA de 3 ori la aceleasi ore.
O sa vin...mrrrr! Iti garantez..ingerii tai nu mai sunt asa de puternici!
Fiul lutului trebuie sa se inchine MIE, fiul Focului, pentru ca Eu l-am creat!

| dracu14 a răspuns:

Si ai reveneit la normal, mai lipsesc homosexualii, negrii si negrii homosexuali, sa inteleg ca intrebarile legate de homosexualitate le vei pune maine?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde.stii sa faci gratarul? sau laba japoneza? aia e masturbare.restul sant abureli si iti mai creste si par in palma de la ele.

| CiprianFreeLife a răspuns:

Malahia este un pacat, practicat de 90% dintre fete si 80% baieti.

| Ionut555 a răspuns:

Astia cica sunt atei, dar dau vina tot pe Dumnezeu. Oare cum vine asta? Da, este un pacat.

| ghandi2013 a răspuns:

Practicand acest sport cu timpul devii ateu.

| GRs a răspuns (pentru ghandi2013):

Sport? laughing Daca ar fi fost sport ar fi ajuns deja sport olimpic. Si ce legatura are cu ateismul?

| мιнαɛℓα36 a răspuns (pentru ghandi2013):

Pe-asta de unde ai scos-o, mai soare cu dinti?

| HueyFreeman a răspuns (pentru мιнαɛℓα36):

Lasa-l in lumea lui. La el deja a ajuns sport. laughing

| Thunderstruck a răspuns (pentru ghandi2013):

Buna astarolling on the floor!

| Alexutzudragutu2002 a răspuns:

Da,masturbarea este totusi un paca.Sal nul practici!