| navarre a întrebat:

MATEI 6:5,, Cand va rugati, sa nu fiti ca fatarnicii, carora le place sa se roage stand in picioare in sinagogi...6:6 Ci tu cand te rogi intra in odaita ta, incuie-ti usa si roaga-te Tatalui tau, care este in ascuns; si Tatal tau, care vede in ascuns iti va rasplati" CINE NE INDEAMNA LA PLATIREA A,, CATEDRALEI SMENUIRII NEAMULUI" SI CARE SUNT INTERESELE?

http://www.trilulilu.ro/tigrulmanu/1a54510e433ae0

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
3 răspunsuri:
| FucktheSystem a răspuns:

Interesul sunt banii, gândește-te cât intră în buzunarul mai marilor Bisericii dintr-o catedrală ca asta...

| cristi202 a răspuns:

Se zice, si cred ca pe buna dreptate, ca trei lucruri invirt cei mai multi bani in lumea asta mare: sexul, armamentul si religia. Incearca sa faci diferenta intre crestinism si religie. E o diferenta enorma. Prima parte a intrebarii tale, afirmatia din Matei, e crestinism pur, cea de-a doua, intrebarea in sine, e doar religie. Si in numele ei, romanii au "nevoie" de acea catedrala pentru ca altii sa poata invirti multi bani de pe urma religiei.

| ramona30 a răspuns:

Nu m-ar deranja deloc cladirea aceea stupida atat timp cat ar fi facuta din banii privati ai bisericii si pe terenul ei. E o problema cand e facuta pe domeniul statului si cu bani de la stat. Cladirea e inutila, in primul rand ca d-zeu nu exista si in al doilea rand, cei care ling icoane au si alte modalitati de a-si indeplini ritualurile.