| Meme10Memu a întrebat:

Maxilarul ursilor are acei canini ca la carnivore, aproape ca la lei, etc.

https://ro.wikipedia.org/wiki/Urs

"Pot să se hrănească timp îndelungat exclusiv cu vegetale, cu fructe de toate felurile, boabe, semințe, grăunțe de cereale, rădăcini, frunze, ierburi suculente, muguri de arbori. După trecerea peste iarnă mănîncă o serie de ierburi, rădăcini, mușchi de pământ."

Asadar este credibil ceea ce scrie in Biblie ca inainte de pacatul lui Adam si Eva toate animalele, inclusiv pestii, mancau doar vegetale.

Geneza 1:30:"tuturor animalelor sălbatice de pe pământ, tuturor păsărilor* cerului și tuturor viețuitoarelor care se mișcă pe pământ și în care este viață* le dau ca hrană toate plantele verzi".

Asadar profetia din Isaia 65:25 este cat se poate de credibila. Aici scrie: "Lupul și mielul vor paște împreună,
leul va mânca paie ca taurul și hrana șarpelui va fi țărâna.
Nu vor face niciun rău și nicio pagubă pe tot muntele meu sfânt, spune Iehova."

Ce puteti spune?

1 răspuns:
| EmanuelHEY a răspuns:

Laudat fie Iehova tata.