| Steregoi a întrebat:

Medicii spun ca cei care cred in existenta Lui Dumnezeu sunt bolnavi mintal sau ca sufera de schizofrenie insa daca ei sunt atat de atotstiutori de ce nu sunt in stare sa vindece bolnavii?

Răspuns Câştigător
| RaulAlmășan a răspuns:

Adevărat frate.
Medicii nu vindeca si in majoritatea cazurilor ei doar încetinesc boala.
Doar medicii atei sustin ca crestinii sunt bolnavi mintal deoarece nu gândesc,, rational''
Dar ei sunt doar o adunătură de ingamfati.
Nici măcar teorile ateiste nu sunt compatibile cu ratiunea ateilor, dar daca le vorbesc despre asta îmi răspunde cu orice dar numai despre ratiune nu discută.

3 răspunsuri:
| Teffan a răspuns:

Medicii sunt singurii în stare sa vindece bolnavii.
Entitatea invizibila la care te închini nu a vindecat pe nimeni.

| Steregoi explică:

Si tu pretinzi ca esti atotstiutor cu medicii tai ale caror merite le supraestimezi. Medicii nu vindeca pe nimeni ci cel mult favorizeaza procesul de vindecare. Medicii nu stiu decat sa taie, sa scoata, sa ia de la un donator si sa puna la altul si sa distruga cu antibiotice. Habar nu ai de medicina nici macar la nivelul unui om de rand.

Ateismul promoveaza mandria si ignoranta si prostia.

| Steregoi explică (pentru RaulAlmășan):

Ateii doar pretind ca sunt rationali.